-7.9 C
Nitra
streda, 8 februára, 2023

Spolujazdec alkohol: Vodiči si nedajú povedať!

Dopravní policajti z Topoľčian boli vyslaní k dopravnej nehode, ktorá sa stala v obci Radošiná. 36 ročný vodič vozidla Hyundai Tucson sa pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla a narazil prednou časťou do zaparkovaného autobusu.

Spolujazdec alkohol: Vodiči si nedajú povedať!

„Policajti vodiča podrobili dychovej skúške s pozitívnym výsledkom. Nafúkal 0,80 mg/l alkoholu, čo predstavuje 1,67 promile. Škoda, ktorá vznikla na vozidlách bola odhadnutá na 6000,- eur.

Pozrite si tie vyšportované telá našich policajtov!

K druhej dopravnej nehode, boli vyslaní nitrianski dopravní policajti. Stala sa vo Vrábľoch, kde 65 ročný vodič vozidla Kia Rio pri prejazde ľavotočivej zákruty pravdepodobne nezvládol riadenie, zišiel mimo cestu, kde narazil do zvodidiel. Následne pokračoval v jazde ďalej, vyšiel mimo cesty vľavo, kde narazil do zaparkovaného vozidla Hyundai i30, ktoré následne pritlačil o múrik. Policajti muža podrobili dychovej skúške, nafúkal 1,05 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 2,19 promile.

Spolujazdec alkohol: Vodiči si nedajú povedať!

Tretiu dopravnú nehodu riešili dopravní policajti z Levíc, ktorá sa stala v katastrálnom území obce Devičany. 20 ročný mladík pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a so svojim vozidlom BMW zišiel do priekopy. Mladý muž bol podrobený dychovej skúške s výsledkom 1,18 mg/l alkoholu, čo predstavuje 2,46 promile.

Policajti počas kontroly odhalili aj ďalších vodičov, ktorí jazdili opití: 32 ročný občan Ukrajiny v obci Zbehy nafúkal 1,06 promile, 45 ročný občan Španielska v Komárne nafúkal 1,46 promile, 57 ročný vodič na rýchlostnej ceste R1 nafúkal 1,52 promile, 18 ročný vodič v Nitre nafúkal 1,73 promile, 56 ročný vodič v Komárne nafúkal 1,96 promile.

Spolujazdec alkohol: Vodiči si nedajú povedať!

Všetci vodiči skončili v policajnej cele a je voči nim vedené trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ informovala polícia Nitrianskeho kraja na facebooku.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články