8.7 C
Nitra
nedeľa, 4 decembra, 2022

Spoločnosť je tak strašne rozdelená na očkovaných a neočkovaných, že je to úplne šialené, Lukáš POLLERT

MUDr. Lukáš Pollert pracuje na kardiochirurgickom oddelení najväčšej pražskej nemocnice Motol ako kardioanesteziológ. Mnohí si ho pamätajú ako zlatého medailistu z Barcelony pred 29 rokmi, reprezentoval ešte Česko-slovensko vo vodnom slalome. Je jeden z lekárov, ktorý o ochorení covid hovorí bez strachu a zbytočných emócií a dokonca prekvapuje tým, že sa tohto ochorenia extrémne báť netreba. Sám pritom robí priamo s covidovými pacientmi.

Spoločnosť je tak strašne rozdelená na očkovaných a neočkovaných, že je to úplne šialené, Lukáš POLLERT
S dcérou Leou

„Pracujem na kardiochirurgickom oddelení v Motole ako kardioanesteziológ. Pretože tu máme skúsenosti  s mimotelovým obehom, tak tu máme i transplantácie pľúc (teraz už aj pre Slovensko) a ležia tu covid pacienti, ktorí sú na ecmo – čo je dlhodobý mimotelový obeh, keď už ani ventilátor nepomôže,“ povedal nám v rozhovore. „Je to skôr o tom, že je tu niečo neznáme, medializácia toho neznámeho bola tak obrovská, keď nám zverejňovali obrázky mŕtvych, chladiacich prívesov a podobne, tak to logicky ľudí vydesilo. Ono je známa vec, že vieme manipulovať aj s takýmito faktami, veď si pozriete informácie o vojne v Juhoslávii, v Iraku, neskôr sa ukázali iné veci. Tá mediálna pohroma prišla oveľa skôr, ako ten skutočný vírus. Bol na obrazovkách podstatne skôr, ako ho k nám priniesli ľudia. Bolo to všetko naopak, niečo tu nebolo a už sa o tom písalo, hoci v iných prípadoch je to logicky naopak. A ešte k otázke: Po dvoch týždňoch (na začiatku pandémie, pozn.aut) som si všimol, že sa jedná o respiračný vírus, ktorý môže vyvolať ťažkú respiračnú insufficienciu u starších a inak chorých ľudí. Preto som sa nebál, ale zároveň som vedel, že títo ľudia tu sú a bude nutné ochrániť práve ich.“

MUDr. Lukáš Pollert: Očkovanie proti covidu? Výhradne pre svoje zdravie, nie kvôli vstupenke do lietadla

Spoločnosť je tak strašne rozdelená na očkovaných a neočkovaných, že je to úplne šialené, Lukáš POLLERT
MUDr. Lukáš Pollert

Ako ďalej povedal, ešte sa nestretol s pacientom, ktorý by sa kvôli jeho verejným názorom odmietol dať ním vyšetriť či operovať. „To je to isté, ako keby sme odmietali pacientov, ktorí sú očkovaní, to je tiež nezmysel. Pozrite sa, to očkovanie proti covidu je dobrovoľné. Ja nie som proti očkovaniu, práve naopak, ja som dokonca naočkovaný oveľa viac ako normálni ľudia, aj nepovinnými očkovaniami. Či som, alebo nie som očkovaný, nemusím zverejňovať. Nepoužívam ani covid pas, pretože ak by som sa aj dal očkovať proti covidu, tak výhradne len pre svoje zdravie, a nie pre rôzne výhody, nie kvôli vstupenke do lietadla,“ uviedol. A hoci sme sa otvorene spýtali, či sa, aj vzhľadom na svoje povolanie a pracovisko očkovať dal, odpoveď sme sa nedozvedeli. „Veď vám hovorím, že je to moja súkromná vec. Spoločnosť je tak strašne rozdelená na očkovaných a neočkovaných, že je to úplne šialené, takže nemám potrebu o tom hovoriť. Navyše, ak by som náhodou povedal, že nie, tak som okamžite zaradený medzi antivakcerov, ak by som povedal, že áno, tak ma zasa zaradia do toho druhého tábora. Toto sú informácie, ktoré by mal vedieť iba osobný a praktický lekár, a nikto iný to nemá právo vedieť.“ Na záver ešte raz zdôraznil, že on osobne očkovanie proti covidu vníma nie ako vstupenku na stretávanie sa s nejakou skupinou ľudí, ale výhradne ako osobnú vec v prospech vlastného zdravia.

(red)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články