18.1 C
Nitra
piatok, 12 augusta, 2022

Špičkový imunológ Bossche v liste WHO šokuje: Je veľmi dôležité, aby sme nechali ľudí na pokoji, aby sme nechali na pokoji aj deti a nechali vírus aby sa šíril!

Situácia okolo koronavírusu vo svete je divná. Kým niektorí „odborníci“ bijú na poplach pri každej novej mutácii, iní, skutoční odborníci varujú pred hromadným očkovaním experimentálnymi vakcínami, ktoré práve spôsobuje vznik nových mutácií. Svet je teda v akomsi začarovanom kruhu.

Vakcíny proti COVID-19 mali byť pre ľudstvo spásou, lenže, ako sa ukazuje, sú skôr akýmsi prekliatím. Nielenže koronavírus nie je na ústupe, ale vznikajú stále nové varianty. Špičkový virológ Geert Vanden Bossche, jeden z popredných svetových virológov a silný zástanca vakcín, však bije na poplach a varuje, že masové očkovacie kampane proti koronavírusu je tzv. globálna katastrofa „epických rozmerov“. Zrejme i preto sa lekár a vedec, ktorý pracoval v oblasti výskumu infekcií a vývoja vakcín pre farmaceutické spoločnosti Novartis a GlaxoSmithKline, ako aj pre organizáciu GAVI a nadáciu Bill & Melinda Gates Foundation rozhodol, že vyzve Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO) aby „okamžite“ zastavila celosvetové očkovacie kampane. List (TU), lebo je naozaj zásadný a veľmi zaujímavý prinášame takmer v úplnom znení. Prečítať si ho rozhodne stojí za to.

Hromadné očkovanie týmito vakcínami povedie k rozšíreniu infekčnejších variantov

„Vážení kolegovia vo WHO, myslím si, že nastal čas priznať, že program hromadného očkovania, ktorý ste navrhli v snahe ukončiť pandémiu COVID-19, úplne zlyhal. Začiatkom tohto roka som vás vyzval, aby ste otvorili vedeckú diskusiu o potenciálnych rizikách hromadného očkovania týmito vakcínami – uprostred pandémie. Nikdy som nedostal odpoveď na túto žiadosť,“ píše v úvode Bossche a dodáva, že krátko nato mu ale jeden z najrenomovanejších vakcinológov na tejto planéte napísal e-mail, že očkovanie týmito vakcínami by vytvorilo len nové varianty. „Pre mňa by vraj ale nemalo zmysel ísť proti hlavnému prúdu, pretože by ma aj tak nikto nepočúval a dúfajme, že vakcíny druhej generácie tento problém vyriešia. Chcel som vám teda oznámiť, že nie preto, že ste WHO, si môžete dovoliť ignorovať názory ľudí, ktorí majú dlhoročné odborné znalosti – vo všetkých rôznych odboroch zapojených do tejto pandémie: virológia, imunológia, vakcinológia, evolučná biológia, epidemiológia, zoonózy atď.,“ pokračuje v liste uznávaný vedec.

Imunológ Thon: Očkovanie ďalšími dávkami vakcíny je zbytočné a môže byť dokonca nebezpečné. Omicron sa stal prirodzenou vakcínou!

„Zatiaľ čo niektorí z nás predpovedali, že hromadné očkovanie týmito vakcínami uprostred pandémie nevyhnutne povedie k rozšíreniu infekčnejších variantov, vaši poprední vedci hlásajú zjednodušené mantry, že čím viac zaočkujeme, tým menej sa bude vírus replikovať a tým nižšia je pravdepodobnosť, že sa objavia nové varianty. Dôsledkom týchto zjednodušených a chybných názorov je, že dnes máme do činenia s dominantnou cirkuláciou Omicronu, najinfekčnejšieho variantu SARS-CoV-2, aký sme doteraz videli, a pravdepodobne najinfekčnejšieho vírusu, aký sme doteraz videli,“ šokuje Bossche. „Takže vzhľadom na skutočnosť, že teraz máme do činenia s množstvom variantov, ktoré sú v obehu, a, samozrejme, s množstvom podvariantov, a že miera infekcií stúpa cez strechu, a že tiež už s najväčšou pravdepodobnosťou máme počet populácií zvierat, ktoré slúžia ako rezervoár pre vírus, sa zvyšuje pravdepodobnosť, že vírusové varianty sa teraz rekombinujú a vytvárajú preskupenia v rámci jedného a toho istého hostiteľa,“ vysvetľuje imunológ svojím „kolegom“ vo WHO.

Šokujúce slová špičkového virológa Bosscheho: Z celkom neškodného vírusu sa stáva nekontrolovateľné monštrum!

Vrodené protilátky môžu veľmi dobre chrániť človeka pred SARS-CoV-2

„Znamená to teda, že bude čoraz ťažšie vystopovať pôvod nových variantov, a že bude ešte náročnejšie predpovedať charakteristiky týchto nových variantov z hľadiska infekčnosti, virulencie, patogenity a tiež z hľadiska rezistencie na očkovacie protilátky alebo na vakcíny vo všeobecnosti. Je však úplne jasné, že ak tieto nové varianty majú prežiť na pozadí vysokého imunitného tlaku na úrovni populácie, potom tieto varianty budú musieť byť infekčnejšie – ako napríklad variant Omicron. Variant Omicron však ponúka veľmi dobrú príležitosť, pretože Omicron získal značnú úroveň odolnosti voči vakcinačným protilátkam, čo znamená, že vakcinačné protilátky s menšou pravdepodobnosťou prekonajú vrodené protilátky, čo je veľmi dobrá správa, pretože vieme, že vrodené protilátky môžu chrániť pred SARS-CoV-2. Toto bolo opakovane uvedené v literatúre. Vieme tiež, že vrodené protilátky sa dajú trénovať, a preto môžu dokonca zlepšiť ich rozpoznávanie a ochranu pred vírusom. Vrodené protilátky môžu byť trénované rovnako ako iné vrodené imunitné efektory, opakovaným vystavením tomu, čo nazývame molekulárnymi vzormi spojenými s patogénmi,“ konštatuje ďalej Bossche.

Mesík varuje: Nikto vás k ruskej rulete so zdravím a životmi vašich detí nemôže prinútiť, a nikto iný ako vy, neponesie za prípadné následky zodpovednosť

„V skutočnosti to pekne ukazujú údaje zverejnené Agentúrou pre zdravotnú bezpečnosť Spojeného kráľovstva, predtým Public Health England – kde ukázali, že v podstate so starnutím a tiež s väčšou expozíciou patogénu, sa počet prípadov u neočkovaných ľudí zvýšil dramaticky znížená a dokonca do takej miery, že účinnosť vakcíny, alebo by sme mali povedať, v populácii, účinnosť vakcín by sa stala negatívnou. Existuje tiež čoraz viac dôkazov o tom, že trénovanie vrodených protilátok v dôsledku prirodzenej infekcie môže zlepšiť odstránenie infekcie, a že trénovanie adaptívnej imunity, najmä indukcia pamäte T-buniek, je tiež výsledkom prirodzená infekcia, môže zlepšiť odstránenie choroby,“ prízvukuje špičkový imunológ a dodáva: „Vďaka zvýšenej rezistencii Omicronu voči vakcinačným protilátkam, sa vrodené protilátky uvoľnia a teraz môžu očkovaným osobám umožniť eliminovať vírus, kontrolovať prenos vírusu a viesť k dramatickému zníženiu miery vírusových infekcií, rovnako ako zdravým neočkovaným ľuďom robia. Takže, inými slovami povedané, odolnosť voči Omicronu v skutočnosti znamená, že u očkovaných uvoľňujeme obrovskú kapacitu sterilizácie imunity, pretože očkovaní v skutočnosti znovu získavajú plnú funkčnosť svojich vrodených imunitných protilátok.“

Dokedy nás chcú klamať? Desivé slová doktora Maloneho, ktorý vynašiel mRNA technológiu. VIDEO, ktoré vás určite prinúti zamyslieť sa

Keď sa z choroby vyliečite, získate imunitu, ktorá je dlhodobá a ochráni vás

„To, samozrejme, povedie k imunite stáda, pretože imunita stáda vyžaduje, aby ste si navodili taký typ imunity, ktorý dokáže sterilizovať vírus, čo môže dramaticky obmedziť prenos. To by tiež znamenalo: uvoľnením tejto obrovskej kapacity sterilizačnej imunity u očkovaných osôb – po určite veľmi dôležitom náraste infekčných prípadov – by sme mali rýchly ústup tejto vlny. A tiež by sme mali rýchly pokles prípadov chorôb, a čo je ešte dôležitejšie a dramatickejšie, i závažných chorôb. Teraz vieme, že pri (stredne ťažkej) chorobe, keď sa z choroby vyliečite, získate imunitu, ktorá je dlhodobá a ochráni vás. A tých pár prípadov závažných chorôb, samozrejme, musíme liečiť – to sme vždy hovorili,“ vysvetľuje ďalej uznávaný belgický vedec, podľa ktorého je dôležité si uvedomiť, že v skutočnosti Omicron viac-menej slúži ako živá atenuovaná vakcína, a že je to jedinečná príležitosť.

Celej generácii môže hroziť sterilizácia, ak sa nezastaví očkovanie proti COVID-19, tvrdí prominentná toxikologička a molekulárna biologička Janci Chunn Lindsay

„Tým, že u očkovaných uvoľníme sterilizačnú kapacitu, vďaka zvýšenej odolnosti Omicronu voči vakcinačným protilátkam – tie už nie sú schopné konkurovať vrodeným protilátkam – môžeme mať jedinečnú príležitosť dosiahnuť stádovú imunitu, resp. začať budovať imunitu stáda. A preto je veľmi, veľmi dôležité, aby sme nechali ľudí na pokoji, a aby sme nechali na pokoji aj deti a nechali vírus, aby sa šíril. A tak by sme nemali mať žiadne očkovanie proti tomuto variantu Omicron a nemali by sme mať zablokovanie. Ak sa teraz chystáme očkovať proti Omicronu, odoberieme populácii toto okno príležitosti na vytvorenie stádovej imunity vďaka uvoľneniu našich vrodených protilátok. A to, čo sa chystáme urobiť, je v skutočnosti stavať proti protilátkam, proti spike proteínu Omicron, a najmä proti receptor-viažucej doméne tohto spike proteínu Omicron,“ konštatuje v liste Bossche.

Doktor Jaroslav Svoboda: Dôsledne testujme imunitu, vakcinujme tých, ktorí to potrebujú, a včas dajme lieky tým, ktorí sa nakazia a patria k ohrozeným (I. časť)

Hromadné očkovanie proti Omicronu môže byť vysokou pravdepodobnosťou katastrofa

„Vieme, že táto doména viažuca receptor už prešla niekoľkými alebo niekoľkými dôležitými mutáciami. Takže, ak opäť vyvinieme plný tlak na túto doménu, je vysoká pravdepodobnosť, že teraz budeme podporovať varianty, ktoré budú schopné na vstup do bunky použiť receptor, ktorý je odlišný od ACE-2. A vieme, že SARS-CoV-2 to dokáže, pretože už bolo popísané, že SARS-CoV-2 môže na vstup do bunky použiť iné receptory ako ACE-2. Ale doteraz tento spôsob vstupu – tento alternatívny spôsob vstupu do bunky – nebol preferovaným spôsobom vstupu vírusu do buniek. Na to, aby sa z týchto alternatívnych receptorov stali preferované receptory pre vstup vírusu, by však vírus potreboval iba jednu alebo dve mutácie. Uskutočnením hromadného očkovania proti Omicron môžeme vyvinúť dostatočný imunitný tlak na vírusovú infekčnosť, aby sme poskytli varianty, ktoré sú schopné vstúpiť do bunky cez alternatívny receptor – aby sme im poskytli konkurenčnú výhodu, a tak im poskytli výhodu v oblasti fitness. aby sa teraz mohli stať dominantnými v populácii. To, čo to znamená, je dosť katastrofálne, pretože by to znamenalo, že v podstate skončíme v situácii, keď máme protilátky, ktoré sa stále silne viažu na vírus, na väzbovú doménu receptora, ale ktoré už nedokážu neutralizovať vírus, pretože vírus je teraz použitie inej domény na vstup do bunky, domény, ktorá je odlišná od domény, ktorá je blokovaná protilátkami,“ vysvetľuje doktor.

Doktor Svoboda: Očkovanie má indikovať ošetrujúci lekár, ktorý pozná zdravotný stav pacienta, hovorí jasne uznávaný český imunológ (II. časť)

„Takáto situácia je v skutočnosti učebnicovým príkladom toho, ako vyvolávate na protilátkach závislé zosilnenie choroby. To by teda znamenalo, že takáto situácia, keď je vírus pokrytý silne sa viažucimi protilátkami, ale nie je schopný vírus neutralizovať, by v podstate viedla, alebo by bola podobná situácii, keď vírus nadobudol vyššiu úroveň virulencie. To by bolo – tejto situácii by skutočne, naozaj, skutočne hrozilo, že vyvolá katastrofálne následky, pred ktorými som varoval začiatkom tohto roka. A vieme, že priemysel sa už pripravuje na hromadné očkovanie proti Omicronu. A keďže to môže byť podľa môjho skromného názoru potenciálne, s vysokou pravdepodobnosťou, skutočná katastrofa. Musíme zabrániť tomu, aby sa niečo také stalo. Ak by sa teda, alebo by som povedal, ak sa neprijmú okamžité opatrenia, aby sa tomu zabránilo, je jasné, že zodpovední budú zodpovední za dramatické následky tohto biologického experimentu na ľuďoch. Dúfam teda, že tentoraz zoberiete moje varovanie veľmi vážne do úvahy,“ zakončil špičkový virológ Geert Vanden Bossche svoj list šéfom WHO.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články