4.7 C
Nitra
streda, 1 decembra, 2021

Šokujúce vyhlásenie českých lekárov a špecialistov. Prečo však tí naši stále mlčia?

V susednom Česku sa oveľa otvorenejšie hovorí o koronavíruse aj o vakcinácii proti nemu. Prirodzene i o jeho liečbe. Kým tam sa oponenti očkovania dostanú aspoň občas do médií, u nás je tomu naopak – nikto ich názory počuť nechce!

Šokujúce vyhlásenie českých lekárov a špecialistov. Prečo však tí naši stále mlčia?

Aj na Slovensku máme zopár lekárov, ktorí poukazujú na tom, že COVID-19 sa v ordináciách vôbec nelieči, respektíve vôbec sa nelieči lacnými, dostupnými a najmä účinnými liekmi. Tlak zahraničných farmaceutických firiem, ktoré presadzujú iba očkovanie ako spásu pred koronavírusom je jednoducho silnejší ako skutočná pravda. Politológ Ján Baránek sa rozhodol v statuse zverejniť vyhlásenie viac ako dvadsiatky českých lekárov, ktoré je podľa neho aktuálne aj na naše pomery, lebo je – ako cez kopirák. Vyhlásenie uvádzame v úplnom znení a bez úprav.

VYHLÁSENIE DOKTOROV A ŠPECIALISTOV

Ako lekári a odborníci sme zdesení predovšetkým z nasledujúcich faktov:

  1. Rezignovalo na základe klinickej medicíny. Namiesto anamnézy, klinického vyšetrenia a laboratórneho nálezu sa diagnostikuje „choroba“ na základe jediného nosového výteru z nosohltanu so zle nastaveným PCR testom. Táto „choroba“ sa nachádza aj u úplne zdravých ľudí, ktorí sú neustále nezmyselne a draho testovaní, a to vrátane detí.
  2. Všetci zdraví ľudia sú na základe prezumpcie viny považovaní za infekčných, pokiaľ nedokážu urobiť tzv. bezinfekcie – a to pomocou postupov, ktoré žiadnu bezinfekčnosť preukázať nemôžu. Potvrdenie o bezinfekčnosti tak dostanú napríklad očkovaní bez toho aby bola ich bezinfekčnosť preukázaná.
  3. Nepravdivo sa tvrdí, že imunita po očkovaní je lepšia a dlhšia ako imunita po prekonaní infekcie. Toto tvrdenie popiera zverejnené údaje aj samotné základy imunológie.
  4. Sme svedkami porušenia Hippokratovej prísahy – vyvíja sa nátlak na nedodržiavanie lekárskeho tajomstva, reštriktívne opatrenia sú zneužívané proti zákonom ľudstva, lekárska etika dostáva vážne trhliny a sú porušované odporúčania WHO a iných orgánov, vrátane verdiktov súdu.
  5. Od začiatku boli návrhy na lacnú liečbu odmietnuté bez bližšieho výskumu a čakanie na všespásnu vakcínu sa po dlhých mesiacoch stalo modlou. Politici si sčasti prisvojili kompetencie na diagnostiku, liečbu a prevenciu.
  6. Po šiestich mesiacoch je zrejmé, že dobrovoľnosť vakcíny bola len ďalším klamstvom. Vyvíja sa tlak na očkovanie aj keď je už zrejmé, že vakcína nie je účinná v zabránení prenosu infekcie.
  7. Vakcíny sú experimentálne, doteraz nemajú ukončenú tretiu fázu klinických štúdií, za možné budúce vedľajšie účinky farmaceutické firmy neručia. Očkovanie na vlakových staniciach a v obchodných centrách, bez spísania anamnézy, bez dôkladného vyšetrenia a poučenia očkovaného odporuje zásadám lekárskej profesionality a etiky.
  8. Celá epidémia je prezentovaná jednostranne, nie je prípustná slobodná diskusia, vzniká cenzúra, odborníci s protichodnými názormi sú umlčaní, dehonestovaní a označovaní za dezinformátorov, odmietačov či popieračov, čím sa slovník oficiálnej propagandy a priblížil k slovníku totalitnej strany z obdobia pred rokom 1989.
  9. Ľudia sú už rok a pol strašení neuveriteľnou mediálnou masážou, na ktorej sa, bohužiaľ, podieľajú aj lekári a porušujú tým jednu z hlavných princípov medicíny – predovšetkým neškodiť. Primum non nocere.
  10. Vláda nie je schopná odpovedať na základnú otázku – kedy skončia opatrenia. Je zrejmé, že ani nulový počet pozitívnych testov nepovedie k ukončeniu obmedzení, pretože „čo ak by…“. Tento postup je natoľko arogantný a hlúpy, že vyvoláva podozrenie, že ide o úmyselný plán na obmedzovanie ľudských práv a slobôd.

Jozef Uhlárik

Prečítajte si tiež

Najnovšie články