2 C
Nitra
utorok, 28 marca, 2023

Šokujúce slová malej deväťročnej Sašky z Ukrajiny. VIDEO, ktoré stojí za to pozrieť si a zamyslieť sa

Propaganda! Slovíčko, ktoré sa dnes mohutne používa na oboch stranách vojenského konfliktu na Ukrajine. Rusi ukazujú na Ukrajinu, Ukrajina na Rusko a obe krajiny sa obviňujú z propagandy. Kto je ale v nej horší?

Smutné je, že aj na Slovensku sa slovo propaganda používa iba jedným smerom. Ten, kto šíri tú ruskú je zlý, no ten, kto ukrajinskú, je chránený pred všetkým. Že to ale ukrajinská strana občas preháňa svedčí aj video, ktoré zverejnil na svojom profile Pali No. Zachytáva ukrajinské dievčatko rozprávajúce veci, nad ktorými racionálne rozmýšľajúci človek musí spozornieť.

Bábika je fajn, ale tú ja nepotrebujem, lebo som už vyrástla

„POZOR!!! Obrovský výbuch, rana silná ako explózia jadrovej bomby sa udiala dnes v Žiline. Kto ste to nezaregistroval, zistíte to po pozretí tohto videa. Normálne mi „ustrelilo dekel“!!! Bohužiaľ, aj toto sa už deje,“ píše v kratučkom statuse Pali No. A  čože to milé ukrajinské dievčatko, ktoré má v pozadí vlajku svojej krajiny a guľomet, vlastne hovorí? „Ahoj, volám sa Saša. Mám 9 rokov, som z Ukrajiny. U nás doma je vojna,“ hovorí hneď v úvode dievčatko, ktoré ďalej vysvetľuje, že na Slovensko prišlo s mamičkou a dvomi sestrami. „Cestovali sme dlho a na hraniciach sme čakali dva dni. Chcela by som sa poďakovať, ako pekne ste nás prijali. A tiež za všetky darčeky. Bábika je fajn, ale tú ja nepotrebujem, lebo som už vyrástla“ pokračuje ďalej malá Saška, ktorá vzápätí šokuje.

„Ja by som skôr potrebovala, keby ste mohli pomôcť oteckovi. On nás chráni. Nás, aj vás! Ale potreboval by nejaký vojenský a zdravotnícky materiál. A tiež zbrane!“ poriadne pritvrdzuje vo videu dievčatko. Ale to nie je všetko. „Náš pán veľvyslanec by to všetko u vás nakúpil, keby ste mu prispeli. On vie, čo otec a  Ukrajina potrebujú. Prispejte prosím aspoň takto, keď už nemôže ísť oteckovi na pomoc. Sláva Ukrajine!“ končí šokujúce video malá, deväťročná Saška. No čo vy na to? Slová, ktoré napísali Slováci v diskusii pod videom nepotrebujú žiaden komentár.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články