6.5 C
Nitra
pondelok, 5 decembra, 2022

Šokujúce slová Bohuslava Svobodu: Keby sme pripustili, že neexistujú vírusy, že neexistujú baktérie, tak čo by sme potom robili? (VIDEO)

Diváci na Slovensku pri pozeraní našich televízií sa nedozvedia o situácii s COVID-19 vôbec nič. Teda ak nerátame strašenie číslami, novými a novými mutáciami a preplnenými nemocnicami. Iné je to v susednej Českej republike, kde im minimálne jedna z televízií aspoň občas predostrie pravdu.

Zo Slovákov spravili mainstreamové médiá, ale aj koaliční politici a ich „odborníci“ doslova bláznov. Od začiatku ich nielen strašia, ale nahovárajú im veci, ktoré chcú aby počuli, kým oni pravdu, i keď možno tiež len čiastočnú, poznajú. Príkladom toho, ako neklamať ľudí je aj česká súkromná televízia CNN Prima News, ktorá v jednej z reportáží vyspovedala Bohuslava Svobodu, predsedu parlamentného výboru pre zdravotníctvo. A jeho slová určite šokovali nielen Čechov, ale teraz šokujú i Slovákov.

Vytvoriť komunitnú ochranu je u tohto vírusu prakticky nemožné

Moderátorka diskusnej relácie K věci si pozvala Bohuslava Svobodu a odcitovala mu slová, ktoré vláda medzi ľudí šírila pri jednej z vĺn kampane na očkovanie. „Zdá sa, že na omicron podľa niektorých vedcov očkovanie nefunguje.“ A podľa nej aj šéf firmy BioNTech povedal, že nemožno počítať s totálnou platnosťou vakcíny na tento variant. „Ako sa potom postaviť k tomuto argumentu a vysvetľovať verejnosti, prečo sa očkovať?“ pýta sa šéfa Výboru pre zdravotníctvo moderátorka. „K tomu argumentu sme sa mali postaviť od začiatku. Od začiatku sme mali hovoriť, pretože sa to vedelo, že vytvoriť komunitnú ochranu je u tohto vírusu prakticky nemožné, a že ten účinok vakcinácie bude klesať, že nebude držať 20 rokov,“ šokuje Svoboda.

„A museli sme tiež od začiatku hovoriť, že pacient, ktorý je zaočkovaný a nemá príznaky, môže tú chorobu roznášať. To sú všetko veci, ktoré sa vedia,“ hovorí Svoboda, na ktorého slová zareagovala moderátorka, že ona to ešte pred pár mesiacmi nepočula ani z úst opozície. „To mi je veľmi ľúto, ale v našich kruhoch sme to počuli všetci, len sme vedeli, že to vláda nepúšťa von. O tom to je,“ šokuje opäť Bohuslav Svoboda a dodáva: „Pretože keby sme pripustili to, že neexistujú vírusy, že neexistujú baktérie, tak čo by sme potom robili? Čo by sme liečili?

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články