4.7 C
Nitra
streda, 1 decembra, 2021

Šokujúca informácia: Látka E171 v potravinách vážne ubližuje deťom aj dospelým! Šokuje Linhart (VIDEO)

Mnohí ľudia vôbec nepozerajú na to, čo jedia, respektíve čo je napísané na obaloch potravín. Lenže to je veľká chyba, pretože, ako tvrdí poslanec a veľký sledovateľ kvality potravín Patrik Lintner, veľmi často konzumujeme látky, ktoré sú nášmu zdraviu škodlivé.

Sledujete to, čo jete? Pozeráte na zloženie potravín? Že nie? Tak to by ste mali, pretože status s priloženým videom poslanca Patrika Linharta vás presvedčí o tom, že taká látka E171, ktorú veľmi často konzumujú v rozličných potravinách aj vaše deti, je veľmi škodlivá.

A medzi také patrí E171, na ktorú sa v statuse zameriava aj Patrik Linhart. Táto zložka je v potravinách na konzumáciu absolútne nevhodná, a to najmä pre deti. Podľa slov nášho bojovníka za zdravú a bezpečnú výživu je to doslova jed!

Koľko detí ešte bude zložkou E171 ohrozených, že dostane rakovinu?

Linhart preto hneď v úvode svojho statusu varuje najmä rodičov. „Hovoril som, že je to jed už v roku 2017! Teraz sa to potvrdilo. Nano látku E171 jedia vaše deti!,“ píše náš potravinový kritik. Ľudia v bielych plášťoch nám podľa neho tvrdili, že je to „bezpečné a nemáme sa čoho obávať“, lenže teraz už aj oni uznali a vyjadrili sa proti použitiu tejto prídavnej nano látky. „Ja sa snažím o to, aby sa táto látka, mimochodom vyrobená z nanočastíc (!) s okamžitou platnosťou prestala používať vo všetkých potravinách na slovenskom trhu! Nebudeme čakať ďalších 10 rokov na rozhodnutie EÚ. Jedno z najrozšírenejších „éčiek“ je pre naše deti jedovaté,“ konštatuje Linhart a dodáva, že doteraz nám tvrdili, že „účinky oxidu titaničitého – E171 na ľudský organizmus nie sú úplne pochopené“, takže dovtedy sa považuje za „podmienečne neškodné éčko“!

„Na základe nedávnych výsledkov EFSA sa dá očakávať, že Európska únia pridávanie tejto „tita-ničitej nano beloby“ do potravín možno niekedy v budúcnosti zakáže. Otázka je ale… KEDY? Koľko detí ešte bude ohrozených, že dostane rakovinu? Ja chcem zákaz pre Slovensko hneď a teraz!“ vyzýva rázne Linhart, podľa ktorého E171 patrí medzi farbivá. „Toto svinstvo človeku ubližuje nenápadne, potichu a pomaly. Pri dlhodobej konzumácii dokáže poškodiť črevá a spôsobiť rakovinu. Odborníci ho už desať rokov prirovnávajú k azbestu, no 10 rokov ho konzumovali naše deti!“ šokuje azda najväčší slovenský bojovník za zdravú stravu.

Sú identifikované možné karcinogénne vplyvy oxidu titaničitého (E 171)

Oxid titaničitý je prídavná látka v potravinách čiastočne vyrobená z nanočastíc. Je to teda umelá nano látka. Používa sa pritom najmä v potravinárskych výrobkoch, ktoré sú obzvlášť obľúbené u detí, ako je žuvačka, cukrovinky, čokolády či zmrzlina,“ vysvetľuje Linhart, a preto jej používanie u neho vyvoláva obavy. „Ide tu o potenciálne vysoké vystavenie škodlivosti pre tú najzraniteľnejšiu časť obyvateľstva! Pritom už stanovisko francúzskej Národnej agentúry (ANSES) z 12. apríla 2019 (!) jasne identifikovalo možné karcinogénne vplyvy oxidu titaničitého (E 171), okrem iných nepriaznivých účinkov, a dospelo k záveru, že vedecké neistoty a obavy týkajúce sa potenciálnej toxicity pre spotrebiteľov nemožno len tak rozptýliť,“ opäť šokuje Linhart, podľa ktorého aj holandský úrad pre hodnotenie a výskum rizík (BuRO) jasne vyjadril k používaniu tejto NANO látky neistotu.

„Pritom 19 vedcov z ôsmich krajín vo februári 2016 v Medzinárodnej agentúre pre výskum rakoviny (IARC) v Lyone dospelo k záveru, že by sa mal klasifikovať ako potenciálne karcinogénny pre ľudí. Testy spotrebiteľských skupín vykonané v Španielsku, Belgicku, Taliansku a Nemecku zistili nanočastice oxidu titaničitého (E171) v pomere väčšom ako 50% bez toho, aby sa prídavná látka označovala v detských produktoch ako „nano“. Dokonca aj americký národný inštitút pre bezpečnosť a ochranu zdravia stanovil, že vystavenie ultrajemnému oxidu titaničitému (E171) by sa malo považovať za potenciálny karcinogén!“ neprestáva šokovať bojovník za zdravé potraviny Patrik Linhart.

Načo ešte čakáme? Kým otrávime rakovinovou nano látkou naše deti?

Tak načo ešte čakať? Kým otrávime rakovinovou nano látkou naše deti? Francúzi to dokázali, my môžeme tiež!“ burcuje Linhart, podľa ktorého mnohí výrobcovia potravín a maloobchodníci pôsobiaci na francúzskom trhu úspešne odstránili oxid titaničitý zo svojich výrobkov. „E171 sa totiž používa len na estetické účely a nemá žiadnu výživovú hodnotu, ani nespĺňa žiadnu prospešnú technologickú funkciu v potravinách a neexistuje teda ani technologická potreba používania,“ vysvetľuje potravinový kritik, podľa ktorého už viac ako 85 000 občanov v celej Európe podpísalo petíciu na podporu francúzskeho zákazu tejto „titánovej beloby“ (E171).

Riešenie: V článku 191 ods. 2 Zmluvy o fungovaní Európskej únie sa stanovuje zásada predbežnej opatrnosti ako jedna zo základných zásad EÚ! A presne o ňu sa opriem a idem bojovať za okamžitý zákaz tohto „umelého NANO pokusu“ na našich deťoch!“ uzatvára Patrik Linhart svoj šokujúci status.

Šokujúca informácia: Látka E171 v potravinách vážne ubližuje deťom aj dospelým! Šokuje Linhart (VIDEO)
Patrik Linhart zistil, že škodlivá látka E171, ktorá ohrozuje na zdraví naše deti, sa nachádza aj v čokoláde, ktorú konzumujú. Zdroj: FB Patrik Linhart

Jozef Uhlárik

Prečítajte si tiež

Najnovšie články