24.1 C
Nitra
utorok, 28 júna, 2022

Snažím sa presadiť zákon na ochranu života a mám sa dať zaočkovať vakcínou, pri ktorej výrobe boli použité potratené deti?, pýta sa Martin Čepček

Poslanec NR SR Martin Čepček pochádza z Nitry. Je to pedagóg, ktorý dlhé roky vedie Cirkevné centrum voľného času v meste. Tento rozhovor vznikol krátko pred jeho vylúčením z poslaneckého klubu OĽANO. Jeho názor na vylúčenie si prečítajte na nitranoviny.sk tu. V rozhovore bol celkom otvorený a narovinu povedal, ako to v nej chodí. Prečo mu zavrhli nápad znížiť si poslanecké platy, ako vníma liečbu covidu liekmi a netajil ani svoj názor na očkovanie.

Snažím sa presadiť zákon na ochranu života a mám sa dať zaočkovať vakcínou, pri ktorej výrobe boli použité potratené deti?, pýta sa Martin Čepček

Netajili ste sa tým, že ste za slobodnú voľbu očkovania… Dali ste sa očkovať?

Nie, nedal. Osobne si myslím, že očkovanie by malo byť dobrovoľné. Musím povedať, že nie som zásadne proti očkovaniu, veď ako deti sme boli očkovaní vakcínami ruského pôvodu, ktoré sa používali desiatky rokov, no napriek tomu mali vedľajšie nežiadúce účinky. Ak si uvedomím, že súčasné vakcíny sú údajne vyvinuté za pár mesiacov a nik ich netestoval a netuší, aké následky napr. na fertilitu budú mať o rok alebo o 5 rokov, zmocňuje sa ma obava z tak masového prekvapenia, čo nás možno v budúcnosti čaká. Počul som názor, že je lepšie vyvinúť lieky na zmiernenie prejavov choroby ako vyvíjať vakcínu. Odôvodnenie bolo, že tých mutácií máme množstvo a proti každej z nich sa zaočkovať nebude také jednoduché. Podľa najnovších odporúčaní z USA jednu z vakcín kvôli krvným zrazeninám zakázali, u inej Americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) pridal varovanie k vakcíne proti koronavírusu. To, že FDA varuje pred vznikom zriedkavého ochorenia po očkovaní vakcínou, ma iba utvrdzuje v tejto obave. Navyše, čo si má človek myslieť, keď farmafirmy dostali vopred stovky miliónov na vývoj, následne majú zisky z miliárd predaných dávok, ale za nežiadúce následky a poškodenia zdravia prevzali zodpovednosť odberateľské štáty. Slovensko ešte pre farmafirmy robí očkovaciu lotériu a sprostredkovateľský bonus. Myslím si, že vakcínu by mali dostať v prvom rade rizikové skupiny obyvateľstva, ktorým sa inak pomôcť nedá. Ďalším problémom, ktorý vidím, je, že väčšina vakcín bola buď priamo, alebo nepriamo vyvíjaná, alebo testovaná na bunkách potratených deťoch.

Snažím sa presadiť zákon na ochranu života, ktorý chráni ľudský život od počatia a mám sa dať zaočkovať vakcínou, pri ktorej výrobe, prípadne testovaní, boli použité potratené deti? Každopádne je zaujímavé, že vakcíny, ktoré neprišli do kontaktu s bunkami potratených detí, nedostali v EU registráciu. Sú pre mňa zarážajúce posledné informácie, že na Slovensku je kombinovanie vakcín povolené a netreba na to odporúčanie obvodného lekára. 

Celý rozhovor s poslancom Martinom Čepčekom si prečítajte tu.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články