18.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Smer-SD hovorí o hanebnom výsledku hlasovania o odvolávaní Mikulca

Opozičný Smer-SD považuje za hanebné, že minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) nezískal ani nadpolovičnú väčšinu poslancov Národnej rady (NR) SR pri hlasovaní o jeho odvolaní. Na zotrvanie vo funkcii to však stačilo, plénum ho v stredajšom hlasovaní neodvolalo.
      

„Je to na uterák. Navyše, nikto nevyvrátil ani jeden jediný argument z tohto megaškandálu v Národnej kriminálnej agentúre (NAKA), ktorý opozícia v súvislosti s odvolávaním ministra Mikulca uviedla,“ reagoval na výsledky hlasovania hovorca strany Smer-SD Ján Mažgút.
      

Za návrh na odvolanie Mikulca hlasovalo len 50 zo 126 prítomných poslancov. Proti bolo 62, zdržalo sa 13 zákonodarcov a jeden nehlasoval. Za Mikulcov odchod hlasovali okrem opozičných poslancov aj predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský a poslankyňa hnutia Adriana Pčolinská. Ostatní poslanci hnutia sa zdržali alebo neboli na hlasovaní prítomní.
      Odvolávanie Mikulca inicioval Smer-SD s podporou nezaradených poslancov. Minister podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica riadil činnosť obvinených vyšetrovateľov NAKA, ktorí „spáchali trestný čin sabotáže, zneužívania právomoci verejného činiteľa, marenia spravodlivosti“. Mikulec obvinenia odmietol.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články