2 C
Nitra
utorok, 28 marca, 2023

Slovensko navštívil zástupca Medzinárodnej federácie Červeného kríža

Veľkokapacitné centrum v Bratislave navštívil zástupca generálneho sekretára Medzinárodnej federácie Červeného kríža a Červeného polmesiaca (IFRC) Xavier Castellanos, ktorého sprevádzal Elkhan Rahimov, zástupca riaditeľa regionálneho úradu IFRC .

Slovensko navštívil zástupca Medzinárodnej federácie Červeného kríža

Veľkokapacitné centrum na Bottovej ulici navštívili s hlavným cieľom oboznámiť sa s pôsobením Červeného kríža. IFRC vyslalo na Slovensko 10 odborníkov ako reakciu na podporu Slovenského červeného kríža vrátane odborníkov na pomoc v oblastiach zdravotníctva (zdravotný personál), duševného zdravia (psychológov), logistiku a riadenie núdzových operácií.

Slovensko navštívil zástupca Medzinárodnej federácie Červeného kríža

Slovenský Červený kríž reaguje od začiatku krízy a poskytuje služby na záchranu života a posilnenie dôstojnosti ľuďom, ktorí unikli pred vojnovým konfliktom na Ukrajine.

Spomedzi viac ako 307 000 ľudí, ktorí prekročili východnú hranicu, Slovenský Červený kríž poskytol podporu viac ako 70 000 odídencom. Ich podpora zahŕňa okamžitú pomoc, prvú pomoc na hraniciach, dopravu pre osoby so zdravotným postihnutím, potraviny a vodu, prístrešie, psychosociálnu podporu a hygienické potreby.

Slovensko navštívil zástupca Medzinárodnej federácie Červeného kríža

K dlhodobým službám, ktoré poskytuje Červený kríž, patrí podpora registračných centier a kontaktných miest (ako je to v prípade VKC Bratislava) spolu so službami na pomoc ľuďom pri integrácii do slovenskej spoločnosti a prístup k službám potrebným pre ich dôstojnosť a kvalitu života.

Slovenský Červený kríž má viac ako 3000 dobrovoľníkov v 34 pobočkách v rámci Slovenska.

Vďaka spolupráci medzi štátnymi subjektmi a hlavným mestom SR sa podarilo vybudovať centrum, cez ktoré denne prejde v priemere 600-700 odídencov z Ukrajiny. Aj toto je signál k tomu, že spoluprácou štátu, krajov, miest, mimovládnych organizácií, dobrovoľníkov a súkromných sektorov sa veci vedia dať do pohybu správnym smerom.

Zdroj:fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články