8.7 C
Nitra
nedeľa, 4 decembra, 2022

Slovensko by malo nakúpiť ďalšie dávky monoklonálnych protilátok

Slovensko by malo nakúpiť ďalšie dávky monoklonálnych protilátok. Použité majú byť na liečbu pacientov s ochorením COVID-19. Návrh z dielne Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR schválil v stredu vládny kabinet.

MZ SR navrhol uzatvoriť bilaterálnu zmluvu na nákup 60.000 dávok lieku Paxlovid na účel zabezpečenia dostupnosti tohto lieku v čo najkratšom termíne tak, aby bol k dispozícii počas januára, februára a marca budúceho roka.
      S cieľom vykonania efektívnych opatrení na ochranu zdravia a životov obyvateľstva navrhol rezort zdravotníctva uzatvoriť bilaterálnu zmluvu aj na nákup 5000 kusov lieku Ronapreve na účel zabezpečenia dostupnosti tohto lieku na prelome decembra a januára.

Ministerstvo financií SR bude musieť uvoľniť na zabezpečenie týchto liekov finančné prostriedky. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) v tejto súvislosti doplnil, že lieky na liečbu ochorenia COVID-19 budú stáť približne 55 miliónov eur. Vláda ešte minulý týždeň schválila nákup liekov za 42 miliónov eur. Šéf rezortu opäť apeloval na ľudí, aby sa proti ochoreniu dali zaočkovať.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články