34.2 C
Nitra
pondelok, 15 augusta, 2022

Slovenské národné divadlo spustilo charitatívny projekt „Divadlo pre všetky deti“

Slovenské národné divadlo (SND) v spolupráci s občianskym združením Úsmev ako dar spustilo charitatívny projekt „Divadlo pre všetky deti“. Ako TASR informovala PR manažérka Jana Alexová, ide o zbierku, vďaka ktorej by v SND chceli do divadla dostať čo najviac detí z detských domovov, náhradných aj sociálne slabších rodín.

„S blížiacimi sa Vianocami, zvlášť v ťažkej pandemickej dobe, si v Slovenskom národnom divadle ešte viac uvedomujeme potrebu vzájomnej pomoci. Spoločnosť potrebuje viac ľudskosti, empatie, lásky a dobrých skutkov,“ zdôvodňuje generálny riaditeľ SND Matej Drlička vianočnú kampaň našej prvej divadelnej scény, ktorá sa má niesť najmä v duchu pomoci. „Veríme, že sa k nám pridajú aj naši diváci a spoločne budeme môcť pomáhať aj rozdávať radosť, lebo aj to je úlohou divadla,“ uviedol Drlička.

Zbierku zastrešuje Úsmev ako dar a prispieť sa dá on-line alebo aj v pokladnici SND. Prvýkrát sa vďaka nej deti z detských domovov, náhradných a sociálne slabších rodín dostanú do divadla na predstavenie Luskáčik 18. decembra. „V prípade zlej epidemiologickej situácie a pretrvávajúceho lockdownu SND nahradí predstavenie v najskoršom možnom termíne,“ avizuje divadlo.
      Podporu detí z detských domovov, náhradných rodín a sociálne slabších rodín nechcú brať v SND ako jednorazovú príležitosť. „Veríme, že projekt bude mať úspech a už teraz rátame s ďalšími charitatívnymi predstaveniami aj počas nasledujúceho roka,“ dodal Drlička.

Zdroj: TASR

Foto: sk.wikipedia.org NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články