10.4 C
Nitra
streda, 28 septembra, 2022

Slováci, zobuďte sa! OZ Pán občan organizuje petíciu Za bezpečnosť Slovenska, Európy a za mierové rokovania na planéte Zem

Slováci nechcú na svojom území amerických vojakov! Slováci nechcú na svojom území žiadnych cudzích vojakov! Slováci chcú žiť v bezpečí a v mieri! Slováci chcú mier v celej Európe!

Situácia na ukrajinsko-ruských hraniciach a neustále „posilňovanie mieru“ v Európe príchodom stále väčšieho počtu amerických vojakov vyvoláva obavu. Obavu, že sa začne vojna, ktorú si nikto na Slovensku neželá. Alebo žeby predsa len niekto? Proti tým, ktorí zapredali Slovensko „obranou“ dohodou s USA stoja po mieri túžiaci Slováci. Tí, ktorí veria, že sa predsa len ešte dá niečo spraviť majú možnosť ovplyvniť chod dejín podpisom petície.

Podpis pod petíciu dalo už takmer 16-tisíc ľudí a ďalší pribúdajú

Petícia (TU) za bezpečnosť Slovenska, Európy a za mierové rokovania na planéte Zem sa vypisuje podľa zákona č. 85/1990 Z.z. o petičnom práve v znení neskorších predpisov. Žiadosť a návrhy budú zaslané prezidentke Zuzane Čaputovej, predsedovi parlamentu, poslancom Národnej rady, predsedovi vlády a aj členom vlády. Vyhlasuje ju Občianske združenie Pán občan a k dnešnému dňu ju podpísalo už okolo 16-tisíc Slovákov. Pridáte sa?

P E T Í C I A za bezpečnosť Slovenska, Európy a za mierové rokovania na planéte Zem.

Čo žiada Občianske združenie Pán Občan a Slováci, ktorí petíciu podpisujú?

1 – zastavenie prípravných rokovaní Bilaterálnej zmluvy medzi SR a USA, ministrom obrany (ďalej len MO) SR Jaroslavom Naďom a ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivanom Korčokom a jej nepodpísaním. Žiadame o zastavenie prípravy k výstavbe vojenských základní a pobytu vojakov USA alebo NATO, poprípade iných cudzích ozbrojených síl na území Slovenskej republiky.

2 – odvolanie z funkcie MO Jaroslava Naďa s podporou poslancov NR SR. A taktiež žiadame poslancov NR SR o podporu petície a podpísanie petičných hárkov. 

Slováci pozor. Je tu Petícia na vypísanie referenda za zrušenie Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi Slovenskom a USA

3 – anulovanie  podpisov Andreja Kisku a Miroslava Lajčáka v rámci ,,Dohody o obkľučovaní Ruskej federácie“ na samite NATO, v dňoch 8. – 9. 07.2016, vo Varšave.  

4 – zastavenie jednaní o vstupe Ukrajiny do organizácie NATO. 

5 – zastavenie financovania všetkých zahraničných mimovládnych organizácii, ich zrušenie, vrátane mimovládnej  organizácie GLOBSEC na Slovensku !!!

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články