13.1 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

Slováci, ľuďom na Ukrajine môžete pomôcť aj vy

Slováci sa môžu prostredníctvom organizácie Človek v ohrození zapojiť do finančnej pomoci ľuďom na Ukrajine. Z humanitárneho fondu už organizácia vyčlenila 20.000 eur.

TASR o tom informovala manažérka komunikácie a PR organizácie Lenka Kačmárová.
       Ako ďalej uviedla, peniaze z humanitárneho fondu budú použité na pomoc obetiam ozbrojeného konfliktu, ľuďom, ktorí pre vojnu opúšťajú svoje domovy, a na ochranu ohrozených jednotlivcov a rodín. „Vojna v našom bezprostrednom okolí je to najhoršie, čo sa mohlo stať. Konflikt prinesie množstvo obetí a mnoho ľudí bude nútených hľadať bezpečie inde. Je našou povinnosťou im pomôcť,“ uviedol koordinátor humanitárnej pomoci v organizácii Marián Cehelník.  

Putin oznámil vojenskú operáciu vo východnej časti Ukrajiny
      

Dodal, že organizácia je pripravená poskytovať humanitárnu pomoc tam, kde to bude potrebné, či už na Ukrajine, kde pôsobí od roku 2006, alebo na Slovensku, ak by sa stalo útočiskom pre ľudí na úteku pred vojnou.
      Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok oznámil, že rozhodol o uskutočnení špeciálnej vojenskej operácie vo východnej časti Ukrajiny.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články