-7.9 C
Nitra
streda, 8 februára, 2023

Slová zúfalej a nahnevanej ženy vás dostanú. Ja tých 30 euro, čo tu ušetrím na nádrži, naozaj potrebujem!

Situácia na Slovensku s drahotou je doslova žalostná. Ešte žalostnejšia je však pomoc našej vlády ľuďom, ktorí sa prepadávajú do stále väčšej a väčšej chudoby. A oni im iba sľubujú a sľubujú… Dokedy to jedni aj druhí vydržia?

Stále rastúce ceny potravín, ale aj pohonných hmôt vyháňajú Slovákov do susedných krajín. V nich sa totiž politici aspoň ako-tak usilujú pomôcť svojím občanom. Tí naši na nich kašlú a miesto reálnej pomoci počúvajú Slováci iba sľuby a najmä hádky. A tak tí, ktorí to majú k hraniciam blízko chodia tankovať a nakupovať za hranice k naším susedom. Svoj zážitok z benzínovej pumpy v Maďarsku opísala v statuse v profile Nekŕmte nás odpadom nespokojná a nahnevaná Slovenka.

Hanbím sa, ale nie za seba, ale za našu neschopnú vládu

„Stojím hodinu na prvej pumpe za Bratislavou v Maďarsku a čakám kedy budem môcť natankovať. Hanbím sa, cítim pohoršené pohľady miestnych, ktorí kvôli invázii Slovákov musia hodinu čakať kým natankujú spolu s nimi. Možno by som mala mať hrdosť a ísť natankovať domov do Petržalky, ale ja tých 30 euro, čo tu ušetrím na nádrži, naozaj potrebujem,“ priznáva hneď v úvode žena, ktorá priznáva, že po zdražení prakticky všetkého je pre ňu, ako obyčajnú ženu, aj to suma, za ktorú vie navariť jedlo na týždeň. „Hanbím sa, ale nie za seba, ale za našu neschopnú vládu,“ pridáva Slovenka, ktorej kritika ale smeruje na tých, ktorí v súčasnosti sedia vo vláde a v parlamente.

Slová zúfalej a nahnevanej ženy vás dostanú. Ja tých 30 euro, čo tu ušetrím na nádrži, naozaj potrebujem!
Zdroj: FB / Nekŕmte nás odpadom

„Ja viem, že v Rakúsku a v Nemecku je benzín podobne drahý, ak nie ešte o pár centov drahší ako na Slovensku, ale my nežijeme z rakúskych, či z nemeckých platov. Ja viem, že Orbán nie je pre našich politikov demokrat a len umelo stlačil cenu benzínu dole. Ale žiaľ, keď v podstate monopol, ako napríklad Slovnaft, zneužíva svoje postavenie a trápenie sveta na svoje neospravedlniteľné zisky, musí sa zasiahnuť. Aj za cenu, že cena je nadiktovaná,“ konštatuje žena a na samý záver dodáva:

Drahota gniavi Slovensko a naši mocní sa len dohadujú. Pozrite, ako to so skutočnou pomocou vyzerá inde!

„Prosím pán Matovič, pán Sulík, zastropujte cenu benzínu a nafty, kým sa u nás vyrába z lacnej ruskej ropy. Pomôžete rodinám viac ako vašimi nechutnými hádkami v priamom prenose, či blbosťami ako 40 euro na krúžky a podobne.“

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články