15.1 C
Nitra
pondelok, 2 októbra, 2023

Škriniarov agent priznal rokovania s PSG aj ďalšími klubmi, pokračovanie Slováka v Interi Miláno je podľa neho v súčasnosti nereálne

Slovenský futbalový obranca Milan Škriniar nepredĺži zmluvu s talianskym klubom Inter Miláno. Potvrdil to jeho agent Roberto Sistici a potvrdil tiež, že v mene svojho klienta rokuje o možnej budúcej spolupráci s francúzskym tímom Paríž Saint-Germain aj ďalšími klubmi mimo územia Talianska. Správu priniesol web TeleNord.it.

Už skôr sa v mediálnom priestore objavili dohady, že slovenský bek odmietol všetky ponuky Interu na predĺženie spolupráce. „V tomto okamihu taká možnosť v hre nie je,“ ozrejmil Sistici. Istý čas nechýbajú ani správy o možnom odchode slovenského reprezentanta do PSG. Na otázku, či v súvislosti so Škriniarom rokuje aj s Parížanmi, agent odpovedal: „Áno, tiež však s ďalšími netalianskymi družstvami.“ V súčasnosti sú v hre pravdepodobne len dve alternatívy – Škriniarov odchod inam v najbližších dňoch za isté odstupné alebo v lete bez nároku na akúkoľvek finančnú kompenzáciu. Slovák totiž má zmluvu len do konca tohto ročníka.

Novak DJOKOVIČ: Odmietol sa zaočkovať proti COVID-19, deportovali ho a dnes ho v Austrálii vítajú búrlivým potleskom

Milan Škriniar pôsobí v Interi Miláno od leta 2017, predtým od januára 2016 hral v Taliansku za Sampdoriu Janov. Na Slovensku rodák zo Žiaru nad Hronom hrával za Žilinu a krátko za Zlaté Moravce. „Každý, kto Milana pozná, tak vie, že vždy je úplný profesionál a je lojálny. Vždy vydá zo seba maximum na znak úcty dresu klubu, za ktorý hrá,“ poznamenal agent o svojom klientovi a jeho nasadeniu vo farbách milánskeho Interu.

Milan LENČÉŠ z FC NITRA: Som hrdý Nitrančan, záleží mi na tom, aby toto mesto malo znova kvalitný futbalový klub

Sistici tiež dodal, že ako prvý prejavil snahu o odchod Škriniara samotný klub. „Pravda je taká, že v lete ho Inter dal na predaj, takže iniciatíva nebola zo strany hráča,“ zastal sa agent slovenského futbalistu. Sistici pre TeleNord opísal aj detaily rokovaní s klubom: „V jeseni sme mali nejaké predbežné rokovania a keď sme predostreli svoje finančné požiadavky, klub prišiel s inou ponukou v novembri. Pred Vianocami som Interu komunikoval, že ich ponuku neprijímame a to isté som klubu potvrdil aj v úvode januára.“ Vedenie Interu vtedy malo udeliť skúsenému stopérovi povolenie vypočuť si ponuky z iných klubov. Sistici na záver doplnil, že on ani jeho klient Milan Škriniar nikdy neodmietli prípadný návrh milánskeho Interu na stretnutie a debaty o možnom predĺžení spolupráce.

foto: sita (Zľava: Ľubomír Šatka, Samuel Mráz a Milan Škriniar, všetci zo Slovenska a Musa Gurbanli z Azerbajdžanu počas futbalového zápasu 5. kola 3. skupiny C-divízie Ligy národov 2022/2023 medzi Slovensko – Azerbajdžan. Trnava, 22. september 2022.)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x