1.3 C
Nitra
utorok, 25 januára, 2022

Silný dážď môže potrápiť najmä sever Slovenska až do pondelkového poludnia

Silný dážď môže ojedinele potrápiť najmä sever Slovenska až do pondelkového (30. 8.) poludnia. Meteorológovia v tejto súvislosti vydali výstrahy prvého a druhého stupňa. Prevažne v severnej a severovýchodnej časti Slovenska upozorňujú aj na možný výskyt povodní. Najnižší stupeň hydrologickej výstrahy má trvať od polnoci do pondelka do 18.00 h. Slovenský meteorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na svojom webe.
      Zvýšená výstraha pred silným dažďom platí v okresoch Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad a Kežmarok predbežne do pondelkového poludnia. „Ojedinele sa očakáva výskyt silného dažďa s úhrnom zrážok od 50 do 80 milimetrov,“ upozornil SHMÚ.
      Prvý stupeň výstrahy vydali meteorológovia v rovnakom období aj pre väčšinu Žilinského a Prešovského kraja. Tiež pre okresy Rožňava, Spišská Nová Ves, Považská Bystrica, Rimavská Sobota, Revúca a Brezno. V týchto oblastiach môže spadnúť do 55 milimetrov zrážok.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články