5.9 C
Nitra
nedeľa, 27 novembra, 2022

„Šikana je veľmi vážny problém, ale toto šikana nie je!“ Odkazuje politikom mladá blogerka Lívia (VIDEO)

Doslova „horúcou“ témou týchto dní je aj status, ktorý zverejnil poslanec Tomáš Taraba, a v ktorom nazval prezidentkinu dcéru „top modelkou“. Do akej miery to myslel či nemyslel vážne je otázne, no rozprúdila sa okolo toho obrovská diskusia, ba vec chce dokonca riešiť aj polícia – ako šikanu!

„Šikana je veľmi vážny problém, ale toto šikana nie je!“ Odkazuje politikom mladá blogerka Lívia (VIDEO)

https://www.facebook.com/100050653382137/videos/408254724011543

Status nášho poslanca parlamentu by možno nebol ani zaujímavý, keby sa do neho nezačali montovať politici a aj samotná prezidentka, podľa ktorej Taraba prerazil dno. Obyčajní ľudia na to však majú iný názor, a vinu tomu celému pripisujú práve hlave štátu. Tá totiž svoju 17-ročnú dcéru Emmu poslala na módne móla. Zaujímavý názor na celú vec prezradila vo videu mladá blogerka Lívia Pavlíková, ktorá porovnáva súčasnú situáciu okolo prezidentkinej dcéry Emmy s tou, aká sa stala jej samotnej pred niekoľkými rokmi.

„Šikana je veľmi vážny problém, ale toto šikana nie je!“ Odkazuje politikom mladá blogerka Lívia (VIDEO)

Žiadna polícia nenapísala status o tom, ako Lívii vulgárne nadávajú v statuse

Linda si spomína, že keď ona vydala svoje prvé video útoky išli z každej strany, no nikto sa jej vtedy nezastal. Teraz ale politici, média a mnohí ľudia už riadne dlho to, čo napísal poslanec Taraba na margo prezidentkinej dcéry. „Vyšlo mi z toho, že ak okomentuje niekto vzhľad prezidentkinej dcéry, ktorá sa snaží byť modelkou, tak je to katastrofa. Tak sa to nesmie, tak je to politická hra,“ hovorí v úvode videa Lívia. Ak by ale niekto povedal, že je krásna a nádherná a je ambiciózna ako jej matka, a že ženy vládnu svetu, tak by to bolo zrejme úplne v poriadku. „Zrazu je toto dievča malé dieťa, ktoré do týchto politických hier nemôžeme zaťahovať a nemôžeme komentovať jej vzhľad. Dievča, ktoré má tesne pred 18-tkou. Je to malé dieťa?“ pýta sa blogerka, ktorá sa vzápätí púšťa vyrozprávať svoj príbeh.

https://www.nitranoviny.sk/harabin-a-geci-brania-poslanca-tarabu-ludia-nenechali-na-prezidentke-nitku-suchu/

„Ale keď ja som vydala svoje prvé video, mala čerstvých 16-rokov a útoky išli z každej strany. A nikto sa ma nezastal. Viete, čo napísala vtedy na veľkom vzostupe najpopulárnejšia stránka Zomri? „Počujte, to zmätené dievča, ktoré od včera vládne prak*kotnej časti slovenského internetu niekto aj poznáte osobne? Je*alo jej vždy? Alebo je to len nejaká autistická porucha?!“ A tak sa pýtam, kde bola polícia vtedy? Žiadna polícia nenapísala status o tom, ako mi vulgárne nadávajú v statuse, ktorý bol 5-tisíc krát zdieľaný,“ hovorí rázne Lívia opisujúca to, ako dopadla pred pár rokmi ona.

https://www.nitranoviny.sk/neskutocne-smutny-pribeh-tinedzerky-ktoru-znasilnili-styria-chlapci-za-jej-ponizenie-a-smrt-ani-nepykali/

„Šikana je veľmi vážny problém, ale toto šikana nie je!“ Odkazuje politikom mladá blogerka Lívia (VIDEO)

Prezidentkina dcéra šikanované nie je, má miliónkrát lepší život ako väčšina detí

„Viete čo vtedy robila polícia? Pripravovala sa na to, ako príde o dva či tri roky ku mne do školy. Vtedy to šikana nebola?“ pýta sa znechutene Lívia „Alebo jediný rozdiel medzi tým, keď je dieťa reálne šikanované je to, či je prezidentkina dcéra a s prezidentkou súhlasím alebo nie?“ kladie ďalšiu nepríjemnú otázku mladá blogerka. „Ak vám, hnusní pokrytci, naozaj ide o šikanovanie detí, tak riešte šikanu plošne, nie iba keď sa vám to páči, a keď je to téma že ide o prezidentku najlepšiu na svete. Úplne svätyňu a jej dcéru,“ odkazuje polícii aj politikom Lívia, podľa ktorej na Slovensku máme oveľa viac šikanovaných detí.

https://www.nitranoviny.sk/sikana-v-skole-moja-dcera-sa-v-uliciach-mesta-kde-byva-uz-nikdy-nebude-citit-bezpecne/

„A šikana nie je to, keď niekto dá nepriamu poznámku na náš vzhľad, ktorý verejne prezentujeme. Šikana je to, keď máte naozaj reálne problémy, keď máte z toho až poruchy príjmu potravy alebo problémy so spánkom. To je šikana a toto sú dôsledky šikany,“ upozorňuje Lívia Pavlíková a dodáva: „Keď ste prečítali to, čo napísal poslanec Taraba a automaticky vám napadlo, že tým myslel, že prezidentkina dcéra je škaredá, tak ste hnusní a odporní pokrytci vy! Pretože týmto statusom to vôbec myslieť nemusel.“ Lívia neverí tomu, že takéto veci môžu spôsobiť „drámy“. Šikana síce podľa nej veľmi vážny problém je, ale toto šikana nie je. „Prezidentkina dcéra bola na móle vďaka tomu, že je prezidentkina dcéra. Má dvere otvorené všade. Toto dieťa šikanované nie je. Toto dieťa má miliónkrát lepší život ako väčšina detí na Slovensku. Samozrejme, aj ona môže mať svoje problémy, ale ak riešime šikanu, tak riešme šikanu detí, ktoré sa nemá kto zastať,“ hovorí v samom závere videa s plnou vážnosťou mladá blogerka Lívia Pavlíková.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články