15.1 C
Nitra
nedeľa, 24 septembra, 2023

Sčítané VÝSLEDKY referenda sa očakávajú približne hodinu po polnoci

Predpokladá sa, že približne o jednej či druhej v noci by mohli byť sčítané výsledky referenda.

Sčítané VÝSLEDKY referenda sa očakávajú približne hodinu po polnoci
Ako dopadne?

Tlačová konferencia by sa mohla konať v nedeľu ráno o deviatej hodine. Na tlačovom brífingu to uviedol predseda štátnej volebnej komisie Ladislav Orosz. V popoludňajších hodinách rokovali s predsedom Štatistického úradu SR o pripravenosti, ktorá je podľa neho dobrá. Výpadky elektrickej energie podľa Orosza postihli 21 obcí, tieto záležitosti sa však priebežne riešia a vo viacerých obciach je elektrina opäť k dispozícii. V prípade, ak by sa nezaistilo internetové pripojenie na odoslanie zápisnice, bola by spracovaná ručne, no to by o približne dve až tri hodiny predĺžilo sčítavanie výsledkov.

Všimli si tí „nespokojní“ Slováci, ktorí radšej nešli k referendu, že tým vlastne nič nedosiahli?, pýta sa Peter Oremus

Na infolinky k referendu sa podľa riaditeľky odboru volieb, referenda a politických strán Ministerstva vnútra SR a zapisovateľky štátnej volebnej komisie Evy Chmelovej obracajú voliči s otázkami o tom, kde majú volebnú miestnosť či aké doklady sú potrebné. Za problematické označila to, že viacerí občania žijúci v prihraničných oblastiach by sa chceli zúčastniť referenda, avšak nie je to možné, keďže nemajú trvalý pobyt na území SR.

Podľa viceprezidenta Policajného zboru SR Damiána Imreho zaznamenali zopár drobných incidentov. Policajtov je podľa neho nasadených trochu menej než pri voľbách, avšak dodal, že polícia je pripravená riešiť akékoľvek ďalšie incidenty.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x