-4.9 C
Nitra
nedeľa, 29 januára, 2023

SaS: Útoky Ruska na civilistov musí odsúdiť NR SR


Strana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje rozsiahle útoky na civilné ciele na Ukrajine, vrátane Kyjeva, za neprijateľné. Aj preto predkladá návrh uznesenia Národnej rady SR, v ktorom konanie Ruska ostro odsudzuje.

SaS: Útoky Ruska na civilistov musí odsúdiť NR SR
Richard Sulík, arch.

Rusko predvádza genocídu na civilnom obyvateľstve Ukrajiny. Toto je absolútne neakceptovateľné a ostro to odsudzujeme. Zverstvá, ktoré páchajú ruskí vojaci na civilistoch, nesmú ostať nepotrestané. Slovenská republika sa musí jednoznačne postaviť na stranu Ukrajiny a mieru, pretože akákoľvek podpora ruského režimu je len podporou pre bezbrehé zabíjanie nevinných ľudí a šírenie ruskej propagandy. Veríme, že si to uvedomujú aj predstavitelia súčasnej koalície, ktorí v záujme zachovania menšinovej vlády budú obhajovať aj postoje takých politikov, ktorí otvorene obhajujú kroky Vladimíra Putina,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články