-8.9 C
Nitra
pondelok, 6 februára, 2023

SaS takto iba politikárči a koordinuje sa pritom so Smerom, Hlasom a fašistami, tvrdí Šipoš (OĽANO)

„Strana Sloboda a solidarita sa po odchode z vlády spája a koordinuje v parlamente so Smerom, Hlasom a fašistami. Darí sa im blokovať otvorenie schôdzí a znefunkčniť parlament,“ uviedol predseda poslaneckého klubu Michal Šipoš v novom podcaste OĽANO.

SaS takto iba politikárči a koordinuje sa pritom so Smerom, Hlasom a fašistami, tvrdí Šipoš (OĽANO)
Podľa slov Michala Šipoša si „vychutnávajú, že môžu deštruovať a znefunkčniť parlament, robiť obštrukcie.“

Podľa jeho slov si „vychutnávajú, že môžu deštruovať a znefunkčniť parlament, robiť obštrukcie. Ale to, čo robia je, že blokujú pomoc pre ľudí, podniky, nemocnice, či samosprávy.“ V súvislosti so zablokovanou schôdzou parlamentu uviedol, že SaS takto iba politikárči a koordinuje sa pritom so Smerom, Hlasom a fašistami. „SaS dnes stratila kompas. 10 rokov sme spolu stáli na jednom brehu, bojovali proti Ficovi, mafii, oligarchom a proti papalášizmu,“ povedal Šipoš.

Argumenty o tom, že SaS nedá vláde bianko šek na 1,5 miliardy na pomoc ľuďom, a preto neotvorí schôdzu, sú podľa Šipoša falošné. Oblasti, kam má ísť pomoc, sú vyčíslené. Ale ak by to nestačilo, dalo sa to vyriešiť v druhom čítaní, ak by SaS pomohla otvoriť schôdzu.

YouTube video

Podľa Šipoša je smutné, že SaS povýšila osobný spor nad problémy Slovenska, ktoré treba riešiť. „My sa s tým musíme vysporiadať a robiť všetko pre to, aby sme ľuďom na Slovensku pomohli a nedovolili návrat Fica. Lebo to, čo teraz robí Richard Sulík, si viac Robert Fico s Petrom Pellegrinim nemôžu želať.“ Predseda SaS je dnes podľa Šipoša nastavený na osobnú pomstu Igorovi Matovičovi.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články