-5.9 C
Nitra
pondelok, 30 januára, 2023

SaS: Stojíme za naším členom, ktorého zastrašujú

Členovi strany Sloboda a Solidarita (SaS) Miroslavovi Martinkovi, ktorý je strážcom prírody v Chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy a Biele Karpaty, podpálili dvaja páchatelia 31. marca 2022 auto.

Išlo zrejme o zastrašovanie, pretože vlani pri kontrole odhalil nelegálnu ťažbu dreva, a to dokonca dvomi zamestnancami Lesov SR. Za podpálené auto podal Martinka trestné oznámenie, pričom polícia má k dispozícii aj záznam, ktorý páchateľov zachytáva pri čine.

SaS: Stojíme za naším členom, ktorého zastrašujú
Zdroj:SaS fb

„Za naším členom stojíme a má našu plnú podporu. Tento skutok nemôže zostať nepotrestaný. Nelegálna ťažba a následná krádež dreva je jedna vec, no zastrašovanie v podobe podpálenia auta, a teda útoku na majetok a integritu, je vec druhá, oveľa nebezpečnejšia a neakceptovateľná,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

Potrestaná však musí byť aj nelegálna ťažba dreva. V tomto prípade o to viac, že sa udiala v chránenej krajinnej oblasti a navyše zamestnancami štátnej firmy, ktorí majú povinnosť vykonávať svoj štátnozamestnanecký pomer zodpovedne a ukážkovo.

„Auto bolo poliate a zapálené na strane, kde sú znaky stráže prírody a slovenský štátny znak,“ vysvetlil Miroslav Martinka. K prípadu sa však podrobnejšie nechce vyjadrovať, aby neovplyvnil priebeh vyšetrovania.

Za ochrancu prírody sa postavilo aj Ministerstvo životného prostredia SR, ktoré Miroslava Martinku označilo za najúspešnejšieho strážcu v Chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy a Biele Karpaty.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články