4.7 C
Nitra
streda, 1 decembra, 2021

SaS odmieta stranícky rezortizmus pri kompenzácii firiem z envirofondu

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) odmieta stranícky rezortizmus, ktorý škodí pomoci ľuďom a firmám na Slovensku. Konkrétne sa to týka kompenzácií pre firmy z peňazí z Environmentálneho fondu, uviedla v stredu SaS.
      Ministerstvo hospodárstva viackrát verejne deklarovalo záujem zvýšenia kompenzácie pre firmy, ktoré pocítia zdražovanie cien energií, a to z Environmentálneho fondu. „S týmto riešením však nepočíta ministerstvo financií, keďže spomínaný fond spadá pod ministerstvo životného prostredia,“ uviedla v stredu SaS.

      „Bez ohľadu na to, pod aký rezort spadá tá či tá oblasť, mali by sme konať spoločne, vláda ako celok riešiť situáciu s negatívnym dosahom zvyšujúcich sa cien elektriny a plynu. Stranícky rezortizmus, v ktorom sa poukazuje na zodpovednosť jednotlivej strany za danú oblasť, nikomu nepomôže,“ zdôraznili liberáli. SaS pripomenula, že zvýšenie cien energií sa dotýka viacerých rezortov a len spoločné politické rozhodnutie pomôže riešiť danú situáciu efektívnejšie.
      Rezort financií reagoval, že je v poriadku, ak ministerstvo hospodárstva deklaruje verejný záujem riešiť tému zdražovania energií, pretože je v priamej kompetencii daného rezortu. „Ministerstvo financií SR doteraz neeviduje žiadosť o rokovania v tomto smere a žiadna požiadavka na zvýšenie kompenzácií nezaznela ani na rokovaniach o rozpočte,“ uviedol rezort. Ministerstvo financií dodalo, že nepozná ani presné znenie návrhov z dielne ministerstva hospodárstva.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Prečítajte si tiež

Najnovšie články