2 C
Nitra
utorok, 28 marca, 2023

SaS má nového poslanca, Ondrej Dostál sa stal štátnym tajomníkom ministerstva spravodlivosti

Poslanec Ondrej Dostál sa stal štátnym tajomníkom ministerstva spravodlivosti. Za stranu SaS tak nastupuje do parlamentu nový poslanec.

SaS má nového poslanca, Ondrej Dostál sa stal štátnym tajomníkom ministerstva spravodlivosti
Jozef Kanuščák


Pre stranu Sloboda a Solidarita (SaS) je v aktuálnej situácii prioritou stabilita vo vládnej koalícií a aj z toho dôvodu ostane Ján Rudolf na poste predsedu Správy štátnych hmotných rezerv SR.

Kontinuita a odbornosť v SŠHR je v súvislosti s vojnou na Ukrajine pre nás kľúčovou podmienkou na rozdiel od mocenských bojov v koalícii. Ján Rudolf sa preto rozhodol, že si neuplatní mandát poslanca, ktorý mu vznikol po menovaní Ondreja Dostála do funkcie štátneho tajomníka ministerstva spravodlivosti.

„Za stranu SaS sa napokon mandátu ujme Jozef Kanuščák, keďže nasledujúca náhradníčka Monika Kurian (Filipová) sa rozhodla neujať mandátu, pretože prijala pracovnú ponuku od OECD. Ďakujeme jej však za jej nasadenie pre stranu, tvorbu programu a zápal pre liberálno-pravicové hodnoty. Mrzí nás, že viackrát sa meno Moniky Kurian (Filipovej) skloňovalo v médiách nepravdivo, ako keby bola v konflikte so stranou SaS,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články