15.9 C
Nitra
sobota, 1 októbra, 2022

SaS: Členstvo Slovenska v NATO je základným pilierom pre našu bezpečnosť

Členstvo Slovenskej republiky v NATO je základným pilierom pre našu bezpečnosť. Uviedla to strana Sloboda a Solidarita (SaS) pri príležitosti dnešného 18. výročia vstupu Slovenska do Severoatlantickej aliancie.

SaS: Členstvo Slovenska v NATO je základným pilierom pre našu bezpečnosť

„Neprijateľná agresia Ruska a vojenský konflikt na našich hraniciach priniesol ohrozenie bezpečnosti nielen pre Slovensko, ale aj celú Európu a svet. Postup ruských geopolitických chúťok našťastie brzdí NATO, ktorého jednoznačným a odstrašujúcim mottom je – ´Útok na jedného bude považovaný za útok na všetkých´.

Dnes, keď zomierajú neviní civilisti susedného národa, sa ukazuje správne, aké prezieravé a kľúčové bolo, keď sme vstúpili do NATO. Považujem však za krajne nezodpovedné, keď tu opoziční predstavitelia vykrikujú, ako by nám bolo dobre, keby sme boli neutrálnym štátom,“ povedala predsedníčka poslaneckého klubu SaS a členka Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Anna Zemanová.

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články