-0.6 C
Nitra
utorok, 7 decembra, 2021

Samospráva chce v školách vybudovať oddychové zóny

 Prievidza (TASR) – Prievidzská samospráva plánuje vybudovať na miestnych základných školách (ZŠ) oddychové zóny. Náklady projektu pod názvom Modernejšia škola vyčíslila na viac ako 170.000 eur, financie na tento účel bude žiadať z výzvy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
      „Cieľom projektových zámerov je vytvoriť príjemné prostredie pre žiakov vybudovaním oddychových zón v triedach a na chodbách, inovovať prístupy k výučbe a implementovať ich do praxe,“ načrtol vedúci referátu pre projekty a investície mesta Ivan Benca.
      Môže ísť podľa neho o zmenu tvarov školských lavíc, ktoré môžu byť prispôsobené na potreby konkrétneho školského predmetu, či zmenu usporiadania tried, ktoré zároveň úzko súvisia so zmenami v prístupe k výučbe a so vzdelávaním učiteľov. „Realizácia projektových zámerov podporí prechod od klasickej frontálnej výučby k inovatívnym metódam, ktoré podporujú aktívne zapojenie sa žiaka do výučby, tímovú prácu, skupinové riešenie problémov či diskusiu,“ priblížil.
      Financie chce radnica žiadať pre všetkých sedem ZŠ vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Celkový rozpočet projektu predstavuje 177.578 eur, dotácia od rezortu školstva je v rovnakej výške. Predloženie projektu schválili mestskí poslanci na svojom rokovaní koncom mája.

Foto: Ilustračné, eduworld.sk

Prečítajte si tiež

Najnovšie články