14.2 C
Nitra
piatok, 7 októbra, 2022

Šaľa: Začne na budúci týždeň s plošným zberom kuchynského odpadu

Mesto Šaľa chce na budúci týždeň začať s plošným zberom kuchynského odpadu. Ten sa zatiaľ bude týkať iba sídlisk, kde už radnica začala rozmiestňovať 240-litrové hnedé smetné nádoby.

Radnica pripravuje zber biologického odpadu aj spred rodinných domov. „Začne s ním však až vtedy, keď si prevezme aspoň polovica domácností vedierko určené na zber tohto odpadu. Zatiaľ si ho prevzalo len približne 400 domácností z rodinných domov. Ich celkový počet je 1950,“ uviedla Erika Kollerová z mestského úradu.

S pilotným zberom kuchynského odpadu začalo mesto ešte vlani vo februári na sídlisku Váh. Počas šiestich mesiacov sa doň zapojilo 1349 domácností, z ktorých sa vyzbieralo takmer 29 ton odpadu. „Z celkového objemu komunálneho odpadu vytriedili obyvatelia niečo vyše desať percent. Pozitívne bolo, že do hnedých kontajnerov dávali ľudia naozaj len to, čo tam patrí,“ skonštatovala Petronela Vižďáková z referátu pre životné prostredie na mestskom úrade.

Zdroj: TASR

Foto: regiony.zoznam.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články