19.2 C
Nitra
utorok, 9 augusta, 2022

Šaľa: Mesto skrášlilo vstup do cintorína

Šalianska radnica už začala pripravovať mestský cintorín na blížiace sa dušičkové sviatky. V priestore pred cintorínom pribudla v týchto dňoch nová výsadba.
      Vďaka podpore z grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame kúpilo mesto 90 kríkov, deväť stromov a mobiliár. „Pomôcť s prácami prišli aj členovia občianskeho združenia (OZ) Petra Bošňáka, ľudia bez domova z krízového centra i študenti z Mládežníckeho parlamentu Šaľa,“ uviedla Erika Kollerová z mestského úradu.
      Ako doplnila, z grantu vo výške 1300 eur sa podarilo upraviť terén a vyčistiť pozemok. Okrem vysadenej zelene pribudla pred cintorínom aj nová lavička a odpadkový kôš. „Miestne kvetinárstvo darovalo mestu žlté chryzantémy, ktoré vysadíme s pomocou OZ Petra Bošňáka a s ľuďmi z Krízového centra v Šali. Upraví a skrášli sa tak aj druhý záhon pri vstupe do cintorína,“ doplnila Kollerová.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články