8.7 C
Nitra
nedeľa, 4 decembra, 2022

Šaľa: Dofinancuje chýbajúcu sumu na opravu strechy plavárne

Mesto Šaľa dofinancuje chýbajúcu čiastku na opravu strechy plavárne Duslo. Tá je pre zlý technický stav zatvorená od apríla 2019. Náklady na rekonštrukciu vyčíslili na 1,38 milióna eur. Dotácia od štátu je vo výške 1.075.000 eur. Zvyšnú sumu dofinancuje mesto z úveru. Odsúhlasili to poslanci na zasadnutí mestského zastupiteľstva.

„Rekonštrukcia sa môže začať po vykonaní administratívnych úkonov,“ povedal primátor Šale Jozef Belický.
      Vedenie mesta predpokladá, že na ďalšie opravy budovy a technológií by bolo potrebných ďalších 3,5 milióna eur. Mesto sa preto snaží získať ďalšie zdroje na komplexnú opravu. „Požiadali sme o ďalšie financovanie aj Slovenský olympijský výbor. Verím, že získame ďalšie financie na to, aby sa zrekonštruovala budova a technológia. Cieľom je dostať plaváreň do stavu, ktorý bude zodpovedať kritériám 21. storočia,“ skonštatoval primátor. Šalianska plaváreň disponuje 50-metrovým bazénom, ktorý má parametre tréningového bazéna na súťaže.

Spoločnosť Duslo, ktorá je vlastníkom plavárne, odpustí mestu nájomné za celé obdobie, počas ktorého plaváreň nebolo možné využívať. Doposiaľ ide o sumu približne 67.000 eur. Duslo prenajalo plaváreň mestu na dobu minimálne 10 rokov za nájomné, ktoré pre firmu predstavuje len náklady na poistenie a odpisy. Obe strany sa zároveň dohodli, že počas prvých piatich rokov bude náklady na vykurovanie znášať Duslo. Súčasťou dohody je aj skutočnosť, že mesto Šaľa na vlastné náklady zabezpečí sprevádzkovanie krytej plavárne a najneskôr do 31. decembra 2030 odkúpi plaváreň za osobitne dohodnutú kúpnu cenu.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články