20.9 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

RTVS: Vnímame reakcie na odvysielanú reláciu k Ukrajine, zaoberáme sa tým

RTVS vníma rozporuplné reakcie a komentáre odbornej aj laickej verejnosti k odvysielaniu utorkovej (22. 2.) relácie Správy a komentáre, týkajúcej sa udalostí na Ukrajine. „Vzniknutou situáciou sa zodpovedne zaoberáme,“ uviedla v stanovisku verejnoprávneho média hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová.
      

Zdôraznila zároveň princíp redakčnej nezávislosti a nezasahovania vedenia média do výberu tém i respondentov v reláciách a reportážach, ktorých snahou je komplexný rozbor danej témy. Pripomenula, že rovnaký princíp uplatnili aj tvorcovia danej relácie. „Pri výbere respondentov dbá RTVS na zastúpenie rôznych názorových spektier a vedomá a cielená cenzúra vybraných respondentov je pre verejnoprávnu inštitúciu neprípustná,“ upozornila hovorkyňa. Dodala, že v tejto súvislosti RTVS odmieta vyjadrenia politikov, ktoré sú zásahom do slobodnej tvorby verejnoprávneho média.
      „RTVS zdôrazňuje, že kroky Ruskej federácie v súvislosti s aktuálnou situáciou na Ukrajine vníma ako akt porušenia medzinárodného práva,“ uviedla Pivarčiová. Pripomenula, že téme sa spravodajstvo RTVS venuje komplexne počas celého dňa vo všetkých spravodajských formátoch, analýza bude pokračovať aj počas nasledujúcich dní.
      

Pozvali si Čarnogurského: RTVS zavádzaním ľudí v čase konfliktu ohrozuje bezpečnostné záujmy našej krajiny, tvrdí OĽaNO

Viacerí politici sa ohradili voči spôsobu prezentácie témy vo vysielaní relácie Správy a komentáre, konkrétne verejnoprávnemu médiu vyčítajú, že bez kritickej oponentúry nechala možnosť prezentovať prorusky orientované názory bývalého premiéra a ministra spravodlivosti Jána Čarnogurského. Ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽANO) oznámila, že podá podnet na Radu pre vysielanie a retransmisiu, predseda Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽANO) upozornil na zodpovednosť riaditeľa sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS Vahrama Chuguryana.
      Europoslanec Vladimír Bilčík (Spolu/EPP) v tejto súvislosti priamo vyzval riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka, aby Chuguryana odvolal.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články