17.1 C
Nitra
nedeľa, 24 septembra, 2023

Robo Šimko a Desmod: Ideme do všetkého s obrovskou pozitivitou, ktorou chceme nakaziť Slovensko a Čechy

Rožňavčana Roba Šimka (32) Slovensko spoznalo vďaka speváckej súťaži SuperStar v roku 2007. Odvtedy sa úspešne usídlil na našej hudobnej scéne, okrem kapiel Massriot a cimbalovke Silband najnovšie posilnil nový Desmod ako spevák namiesto Kulyho (49). A zdá sa, že sa do nového projektu pustil naplno!

Robo Šimko a Desmod: Ideme do všetkého s obrovskou pozitivitou, ktorou chceme nakaziť Slovensko a Čechy
foto: Vladimír Pyxel Domen
Keď sa Desmod nedávno rozišiel, bolo z toho haló a všetci čakali, kto nahradí v časti kapely speváka. Ako si dostal k Desmodu a aký máš z toho pocit?

Bolo to také nečakané, sedel som s kamarátom Števkom na káve, debatili sme pri káve s výhľadom na Rožňavu a do toho mi zavolal Rasťo (gitarista), vysvetlil mi situáciu a dal mi ponuku. Pravdaže, bolo v hre viacero spevákov, ale nakoniec sa po skúškach rozhodli práve pre mňa. V kapele som od 23. mája 2021 a tento dátum si navždy zapamätám. 😊

Teba poznajú skôr ako speváka zo superstar  a Massriotu,  zmeníš teraz hudobný žáner?

Stále som bol rockový spevák, v Massriote sme trocha zmenili žáner, čo počuť z našich najnovších singlov, a takisto to bude počuteľné aj na novom albume Bude To Fajn. Mňa ale rocková muzika asi strašne ľúbi, nepustí ma, tak to riadne rockovo roztočíme s DESMOD a Robo Šimko-m.

V Nitre sa veľa hovorí o tom, kto vlastne bude spievať pôvodný repertoár Desmodu – trúfaš si, či ideš už len do nových piesní?

Idem do nových aj starších vecí. Pravdaže to nebudem spievať ako Kuly, je špecifický spevák, ja som iný, budem to spievať určite po svojom.

Robo Šimko a Desmod: Ideme do všetkého s obrovskou pozitivitou, ktorou chceme nakaziť Slovensko a Čechy
foto: Vladimír Pyxel Domen/ Robert Šimko
Bude tvoj Desmod rockovejší ?

Poopravím, Synčo, Miško, Maťka, Maťko, Rasťo, Duško a ja – teda NÁŠ Desmod 😊 A áno, určite NÁŠ DESMOD a Robo Šimko, bude rockovejší. Rockový, moderný, úprimný, so silným posolstvom.

Nie je to riziko, mať dve kapely s rovnakým názvom?😊Kto bude ten lepší, nastúpi rivalita?

Rivalita z našej strany určite nebude. My si pôjdeme svoje, rozhodli sme sa kráčať vlastnou cestou, po nej kráčať aj budeme. Rivalita je negatívna vec, my ideme do všetkého s obrovskou pozitivitou, ktorou chceme nakaziť Slovensko a Čechy.

Prezradíš mi ešte, čo máš nové, okrem kapely?

Úžasnú manželku a jej dcérku Beki, ktorá je mi ako vlastná. Minulé leto sme sa vzali a život je úžasný. A ešte malého džuklíka, šarpeja menom Orwell 🙂

Nový je celý môj život približne od januára 2019, keď som zistil, že život, ktorý žijem, nie je dobrý, že svet, v ktorom žijem, je hrozný, že som sčasti obklopený toxickými ľuďmi a podobne. Zmenil som postupne od základov všetko a zistil som, že kvalita môjho života záleží len od jednej jedinej osoby a ňou som ja. Že svet je síce chorý, ale môžem si vytvoriť svoj vlastný svet, ktorým môžem inšpirovať ľudí. Zrazu sa začali diať zázraky, či už moja Zuzka, ako aj DESMOD a podobne. Mám nový život a som šťastný, asi tak by som zhrnul, čo mám nové. 😊

Massriot končí?

Nikdy! 😊 Chystáme album

Budeš sa sťahovať do Nitry ?? 😊

No, v Rožňave sa o tom hovorí, už aj ku mne sa dostala táto informácia 🙂 Množstvo informácií o mne sa ku mne dostalo, prekvapivé, akí vedia byť ľudia tvoriví 🙂 Ako hovorím, svet je úžasný 😊

YouTube video

Pripravila a pýtala sa Heňa Ďurovová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články