17.6 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

Róbert MERVA: Komu tu ide o krk?

„Do tejto šlamastiky nás priviedla vlastná hlúposť a iba táto naša hlúposť nás z nej teraz musí dostať.“ – Homer Simpson

Róbert MERVA: Komu tu ide o krk?
Zdroj: Fotokoláž autor, screenshot youtube The Simpsons

Súčasná korupčno-plagiátorská vláda v spolupráci s predajnými presstitútmi mainstreamových médií (alias červených denníčkov), urobila zo seba “etalón slušnosti, morálky a spravodlivosti”.

Iba oni majú právo mať pravdu a akýkoľvek opačný názor sa považuje za trestuhodný. Ak teda nesúhlasíte s tým, ako vláda koná a ako rozhoduje, treba vás trestne stíhať.

Súmrak neoliberalizmu, komentuje Róbert Merva

Ešte aj médiá sú na strane politikov a občan s kritickým názorom je označený za “lúzu, tupelo alebo dezoláta”. Novinári už nie sú kontrolórmi demokracie. Stali sa komplicmi vládnych politikov. Ak totiž prinesiete do nejakej ich verejnej diskusie akúkoľvek relevantnú informáciu, ktorá spochybňuje ich neomylné tvrdenia, budete označený za dezinformátora, konšpirátora, či prokremeľského trolla a veľmi rýchlo vás scenzurujú.

Je totiž veľmi zvláštne, že predstavitelia vládnych koaličných strán odrazu podávajú trestné oznámenia na občianskych aktivistov, ktorí začali zverejňovať už aj tak verejne dostupné informácie. Je až smiešne ako si bránia udavača Benčíka, ktorý už celé roky úmyselne ničí životy iným ľuďom v našej spoločnosti. Teraz len zažíva to isté, čo on spôsobuje svojmu okoliu.

Z čoho majú strach títo pseudohumanisti? Boja sa tej lúzy? Boja sa tých dezolátov? Boja sa svojich občanov?

Natíska sa odpoveď, že áno. Oklamali totiž svojich voličov a nemajú ani toľko sebareflexie, aby sa ospravedlnili a začali konať v súlade s tým, čo sľubovali pred voľbami. Klamú a boja sa, že im to nahnevaná “lúza” spočíta. Lenže sa obávajú oprávnene a tá “lúza” je nahnevaná iba a len ich vinou.

Staré slovenské príslovie hovorí, že “Kto seje vietor, zožne búrku.” Súčasná vládna garnitúra spolu s vládnymi poslancami a prezidentkou, by si mali uvedomiť, že nie sú neobmedzenými novofeudálnymi panovníkmi na Slovensku, aj keď sa tak môžu vďaka kolaborujúcim novinárom cítiť.

Mali by si však uvedomiť, že občania nie sú teraz štyri roky v pozícii ich nevoľníkov, alebo nebodaj poddaných, ale že tí občania, ktorí im dali mandát, majú právo sa pýtať a dokonca aj nesúhlasiť s ich konaním.

Občania majú totiž dokonca podľa Ústavy SR čl. 32 právo “Postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.” Alebo aj toto dá naša prezidentka prehodnotiť na Ústavný súd?

Aj toto právo a spravodlivosť budú ohýbané.

Lebo zatiaľ vidíme iba to, že právo a zákony sú rozhodnutiami tejto neschopnej vládnej junty, priam lámané cez koleno.

Róbert Merva

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články