20.9 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

Robert Fico: Vražda Jána Kuciaka a jeho snúbenice bola politicky zneužitá

Vražda Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej bola podľa predsedu opozičnej strany Smer-SD Roberta Fica politicky zneužitá. Vyhlásil to pri príležitosti štvrtého výročia ich úmrtia.
      

Podľa Fica zatiaľ žiadna smrť nebola zneužitá na politické ciele tak, ako v tomto prípade. Pripomenul, že doteraz nikto nevie, kto za vraždou stojí. „Vedia to len novinári a vládni politici, ktorí dookola omieľajú svoje klamstvá o zodpovednosti mojej vlády,“ skonštatoval Fico. Porovnal prístup médií voči súčasnej a bývalej vláde, pričom poukázal na využívanie dvojakého metra. „Nech je výročie vraždy novinára a jeho priateľky mementom zneužívania žurnalistiky na boj so súčasnou opozíciou, mementom úplného zhanobenia novinárskej práce a dôkazom, že novinári a majitelia médií nosia zodpovednosť za to, v akom stave sa nachádza Slovensko v roku 2022,“ povedal Fico.

R. Fico: JE ROK 2022 A VŠETKO JE ÚPLNE INAK……

Dnes sú to štyri roky, čo zavraždili novinára Kuciaka a jeho priateľku. Doteraz nikto nevie, kto stál za touto nezmyselnou vraždou. Vedia to len novinári a vládni politici, ktorí dookola omieľajú svoje klamstvá o zodpovednosti vlády vtedajšieho premiéra Roberta Fica. Doslova za pár hodín po vražde sa na Slovensko nahrnuli zahraniční poradcovia, Sorosove mimovládky sa išli roztrhnúť od aktivity a slovenské médiá predávali klamstvá ako teplé rožky. „Videl som v živote a najmä ako predseda vlády veľa smrti, často zbytočnej, ktorá nás všetkých zasahuje najviac. Nikdy nebola vražda tak zneužitá na politické ciele, ako v tomto prípade. Na protestoch prenášaných a priamo podporovaných slovenskými médiami nám stavali šibenice a nosili rakvy. Ale to bolo všetko v poriadku, lebo to bolo proti SMERu – sociálna demokracia. Účel predsa svätí prostriedky, aj keď nimi sú hrubo politicky zneužité obete vraždy,“ uviedol v dnešnom videu predseda strany SMER – SD Robert Fico.

Po voľbách vo februári 2020 skákali médiá od radosti zarovno s Matovičom a ďalšími bláznami. Mali pocit, že to boli oni, skvelí novinári, ktorí špinavou propagandou a klamstvami porazili červeného diabla. „Píše sa ešte len rok 2022 a všetko je inak. Len médiá, novinári a ich vlastníci sa nezmenili. Chápu, že vládna koalícia zdochýna, doslova pred očami im mizne obraz volieb v roku 2020 a prehru svojich miláčikov vnímajú predovšetkým ako svoju vlastnú prehru,“ povedal predseda SMERu – SD.

No je zrejmé, že koalícia svoju prehru nemôže otvorene priznať, a tak sa rozhodla držať pri moci za každú cenu. Kolíková môže ukradnúť koľko chce, Mikulec môže byť podozrivý z akejkoľvek korupcie, Sulík si môže vyvážať za štátne svoju dcéru, svine štátneho tajomníka za OĽaNO môžu dostávať tisícové dotácie, Lipšic sa môže podvodom stať špeciálnym prokurátorom. Neexistuje zločin vládnej koalície, pri ktorom by médiá povedali dosť a začali by písať a vysielať tak ako majú.

Robert Fico ďalej hovorí: „Pozrite sa, ako dnes kryjú megaškandál manipulácií s trestnými konaniami a zneužívanie trestného práva na likvidáciu opozície, obeťou ktorého je Milan Lučanský a desiatky zničených životov, osobných a rodinných. To ticho je ohlušujúce. Len si predstavte, že by sa niečo podobné stalo počas nášho vládnutia a obeťami by boli predstavitelia vtedajšej opozície!“

YouTube video

Opäť platí, ak to má slúžiť na likvidáciu SMERu – sociálna demokracia, treba to podporiť, chrániť a šíriť, aj keď ide o najzávažnejšie zločiny páchané policajtmi NAKA, prokurátormi Úradu špeciálnej prokuratúry a niektorými sudcami.

„Nech je výročie vraždy novinára a jeho priateľky mementom totálneho zneužívania žurnalistiky na boj so súčasnou opozíciou, mementom úplného zhanobenia novinárskej práce a dôkazom, že novinári a majitelia médií nesú zodpovednosť za to, v akom stave sa nachádza Slovensko v roku 2022. A môžete, páni novinári, kričať koľko chcete, váš hluk nikdy neprehluší pravdu o tom, kto ste a komu slúžite. Pravda, objektivita a Slovensko to určite nie sú,“ uzavrel Robert Fico.

Zdroj: TASR, TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články