24.1 C
Nitra
utorok, 28 júna, 2022

Robert FICO: Protiústavná komédia NAKA, Lipšicovej prokuratúry a politicky angažovaných sudcov pokračuje

Protiústavná komédia NAKA, Lipšicovej prokuratúry a politicky angažovaných sudcov pokračuje, povedal dnes Robert Fico.

V prípadoch trestného stíhania opozičných nominantov a osôb účelovo spájaných s opozíciou dlhodobo poukazujeme na vážne prešľapy orgánov činných v trestnom konaní (OČTK) a súdov a úmyselné manipulácie. Nakoniec aj my traja ako tu sedíme, sme obeťami hrubého zneužitia právomoci verejných činiteľov, keď vyšetrovatelia NAKA si doslova vymysleli neexistujúce pytliactvo ako dôvod na nezákonné odpočúvanie a nahrávanie našich pracovných stretnutí.

Robert FICO: Protiústavná komédia NAKA, Lipšicovej prokuratúry a politicky angažovaných sudcov pokračuje

Je tomu len týždeň, čo senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), v ktorom sedel aj predseda ŠTS pán Hrubala, rozhodoval o žiadosti Ing. Norberta Bödöra o prepustenie z väzby. ŠTS v podstate oznámil, že posledné 4 mesiace nič nerobil, a preto sa ani nič v postavení Ing. Bödöra nezmenilo a ponechal ho, samozrejme, vo väzbe. Ing. Bödör sedí vo väzbe rok a pol a je proti nemu len jeden jediný nepriamy dôkaz udavača, ktorý niečo počul. Za túto mimoriadne dôveryhodnú svedeckú výpoveď proti Ing. Bödörovi sa mu prokurátor zo skupiny Lipšicových zbrojnošov odvďačil rôznymi výhodami, najmä prepustením z väzby. No jednoducho policajná, prokurátorská a súdna komédia politicky angažovaných hercov.

Aby toho nebol dosť, včera Ústavný súd (ÚS) SR rozhodol, že boli hrubo porušené ústavné práva Ing. Bödöra v rozhodnutí o jeho väzbe. A to prosím, ústavné práva Ing. Bödöra neporušil obecný úrad v tristohlavovej obci, ale Najvyšší súd (NS) SR. A to tak, že Ústavný súd SR musel rozhodnutie NS SR o väzbe Ing. Bödöra zrušiť a vrátiť mu vec na opätovné rozhodnutie. Kladiem si jednoduchú otázku. Prečo Ing. Bödör, okrem politických dôvodov a želaniu Matoviča a Lipšica, sedí stále vo väzbe? Prečo NS SR okamžite, ako to urobil aj v iných prípadoch, nevydal príkaz na prepustenie Ing. Bödöra z väzby? A prečo nekoná aj hviezdny senát ŠTS, v ktorom sedí aj predseda ŠTS pán Hrubala a nepustí Ing. Bödöra z väzby, keď vidí pretrvávajúcu nezákonnosť a protiústavnosť postupu proti Ing. Bödörovi?

Čo má ešte viac urobiť nezákonne stíhaný a protiústavne uväznený človek, ako dosiahnuť rozhodnutie najvyššieho orgánu ústavnosti – ÚS SR – že jeho ústavné práva sú hrubo porušované najvyšším súdom tejto krajiny. To je vôľa Matoviča a Lipšica likvidovať opozíciu a osoby s ňou spájané silnejšia ako ústavnosť a základné práva?

zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články