18.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Remišová: Solidaritu k Ukrajine vyjadrila aj vypnutím plynového kúrenia v byte

SME PROTI ZVRÁTENEJ VOJNE, PROTI NEZMYSELNÉMU UTRPENIU A ZABÍJANIU ĽUDÍ

Rusko dnes v noci zaútočilo na Ukrajinu. Ukrajinu, ktorá má neporovnateľne slabšiu a zle vybavenú armádu a pre Rusko nepredstavovala absolútne žiadnu hrozbu.

Ľudia na Ukrajine chceli iba pokojne pracovať pre svoje rodiny a svoju vlasť a zachovať si slobodu. Takýto barbarský útok bol v našom regióne naposledy pred 80 rokmi, keď Hitler napadol Československo a neskôr celú Európu.

Rusko sa vyhráža Európe aj celému svetu, že zlomí naše odmietanie agresie voči Ukrajine vysokými cenami ropy a plynu, ktoré poškodia hospodárstvo. My musíme ukázať, že náš ideál mieru a vzájomnej spolupráce napriek krivdám z minulosti je silnejší ako agresia a zotročovanie iných národov.

Aby sme zmiernili ďalší rast cien energií a nepodľahli vydieraniu zo strany Ruska, musíme výrazne znížiť spotrebu ropy a plynu. Každý z nás môže prispieť, najdôležitejší je postoj ľudí v Európe, ale trh s energiami je globálny a solidaritu s utrpením ľudí na Ukrajine môže vyjadriť každý.

Preto dnes vypínam plynové kúrenie v našom byte. Áno, bude nám možno trochu zima. Ale aj naše deti chcú aspoň takto prejaviť solidaritu s deťmi na Ukrajine, ktoré sa nemajú kde skryť pred mrazom, pretože ruskí vojaci zničili ich detské izby a sny a zabili ich otcov. Nie každý si môže dovoliť kúrenie vypnúť, ale každý z nás môže znížiť teplotu, namiesto auta ísť verejnou dopravou, spotrebúvať menej energií. Teraz je čas, aby Európa vyjadrila solidaritu s utrpením ľudí na Ukrajine.

Zdroj: Veronika Remišová, fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články