6.5 C
Nitra
pondelok, 5 decembra, 2022

Regionálni politici: Štatisti pre politikov určených do veľkých volieb

Najskôr som si myslela, že to obídem tichým mlčaním a mávnutím ruky, ale keď som si to video pozrela trikrát po sebe, uvedomila som si, prečo už ľudia politikov nemôžu ani cítiť. Video, ktoré zverejnil nezaradený poslanec Taraba (pôvodne od Kotlebu) ukazuje zákulisie Markízy, kde si spolu hrkútajú Budaj s Pellegrinim. Budaj hovorí o opozičníkoch ako o dezolátoch, Pellegrini mu pritakáva a hrá to na budúcu koaličnú partiu. Veď od Fico odišiel, hádam by sa už nevrátil…

Začnem tým, že si vážim politikov, ktorí v prvom rade nemenia politické tričko, keď sa strana ocitne v úpadku a v druhom rade sa neboja vysloviť svoj skutočný názor. A hovorím aj o takých politikoch, ktorých som nikdy nevolila a ani voliť nebudem.

Pozrite sa, v čom sme sa ocitli a aké divadlo sa u nás rozohráva. V parlamente sedia poslanci, ktorí v podstate nemajú žiadny mandát, pretože ich ľudia zvolili na základe straníckej kandidátky, máme taký volebný systém. Áno ten, ktorý sa už toľko kritizoval, a nikto s ním reálne nechce nič urobiť, pretože tá istota prvej pätnástky na kandidátke je nenahraditeľná.

Regionálni politici: Štatisti pre politikov určených do veľkých volieb

Sledujem parlament a pýtam sa, ako je možné, že niekto po voľbách odíde zo strany, za ktorú (s podporou ktorej) sa tam dostal, alebo preskočí zo strany do strany a dokáže sa usmievať na svojich voličov??

Všimli ste si, koľko nových strán máme v parlamente? Nikým nevolených strán? Jasné, že oficiálne sú to nezaradení poslanci, ktorí si jednoducho robia politické PR za peniaze daňových poplatníkov na strany, o ktorých sme pred poslednými voľbami ani nechyrovali.

Zamyslite na nad tým, akých poznáte politikov vo svojom okolí. Poznáte niekoho v Nitre, v Nových Zámkoch, Leviciach, Šali atď. kto predstavuje PS, OĽANO, SMER,KDH, SaS, Za ľudí a podobne?

Vždy sa musím vážne zamyslieť nad tým, kto tieto strany v regióne vlastne zastupuje. Títo ľudia mlčia, nič o nich nepočuť, neorganizujú žiadne politické aktivity, nepublikujú svoje názory /nemyslím tým na FB/, neorganizujú tlačovky.. Jednoducho, ako keby neexistovali. Sú to štatisti pre politikov určených do veľkých volieb.

V regiónoch sa jednoducho pred voľbami takýto ľudia spoja do koalícií, a na kandidátke zistíte, že ho podporuje aj 5 strán.. Ale kto je v skutočnosti kto?

Potom sa netreba čudovať, že máme pocit, že regióny už nikoho nezaujímajú, pokiaľ sa niekde na dedinke nestane vražda. Počuli ste už niekde sa pravidelne vyjadrovať vášho miestneho politika? Z akejkoľvek strany? Česť výnimkám.

A ak niektorému z nich náhodou položíte otázku, normálne vás odignoruje, pretože buď je hlúpy a odpovedať nevie, alebo to ani náhodou nepovažuje za svoju povinnosť. Proste to má na háku. Komu títo ľudia vlastne skladajú účty?

Ľudia už majú týchto politikov po krk, všetci chceli zmenu, a keď prišla, tak zistili, že sa vlastne nezmenilo nič.

Tento rok nás čakajú komunálne voľby a bude zaujímavé sledovať, kto sa s kým spojí, kto zas príde s novou politickou nálepkou a bude sa mlčky modliť, aby nemusel povedať svoj názor, stačí, že sa ukryje pod názor volebného tímu.

Už si začínam myslieť, že v podstate by nám v regiónoch stačilo profesionálne vedenie, žiadni zbytoční poslanci, pretože – vyjadrili sa za tie tri roky k niečomu závažnému, spoločenskému, regionálnemu, verejne a nahlas?

Načo sú nám poslanci, ktorí na zastupiteľstve čítajú príspevky, pri počúvaní ktorých sa vraciate v čase a normálne vidíte nejakú paródiu na snem, čo ja viem, SZM?

Zamyslite sa nad tým videom a začnite už teraz uvažovať nad tým, koho si o pár mesiacov zvolíte do vedenia svojho mesta či obce. Je čas oddeliť zrno od pliev a siahnuť po ľuďoch, ktorí verejne neklamú, nesľubujú hory doly a po takých, o ktorých ste presvedčení, že hovoria to, čo si skutočne myslia a nemenia svoje názory ako ponožky. Žiaľ, volebný systém u nás je taký aký je, nepozerajte sa preto na stranícke tričko, v regiónoch je to úplne jedno. Skôr sledujte to, či to tričko neprezlieka vždy, keď zacíti novú výhodu. Pretože najľahšie je vyšplhať sa po chrbte druhého a potom sa tváriť, že ho nepoznáme.

Presne tak ako Pellegrini, ktorý by bez Fica nebol nikto.

Henrieta Ďurovová

Chcete sa vyjadriť k verejnej téme, upozorniť na pálčivý problém vo svojom okolí? Napísať mi môžete na redakcia@nitranoviny.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články