19.2 C
Nitra
pondelok, 8 augusta, 2022

Rasťo Nomád Jakubek: Chcem zistiť, ako sa na smrti môjho otca podpísalo očkovanie

Rasťo Nomád Jakubek je hádam jediný Slovák, ktorý nedávno verejne poukázal na to, že jeho skoro 78 ročný otec Vladimír, donedávna zdravý chlap, zomrel na následky očkovania. Je o tom, ako mi povedal, presvedčený.

Rasťo Nomád Jakubek: Chcem zistiť, ako sa na smrti môjho otca podpísalo očkovanie
Rasťo Nomád Jakubek

Trenčiansky umelec je v šoku: Môj otec zomrel na následky očkovania!

Rasťo už má za sebou poslednú rozlúčku s milovaným otcom, no ako mi dnes napísal, chce zistiť, ako sa na jeho náhlej smrti podpísalo to, že bol dvakrát očkovaný, naposledy v septembri. Na smútočné parte, ktoré zverejnil, dokonca to, že otec zomrel na následky očkovania, napísal. Už má v rukách pitevnú správu a tak parte doplnil o informáciu, že priamou príčinou smrti bola masívna obojstranná pľúcna tromboembólia, prvotnou príčinou zrážanie krvi (trombóza) v hlbokých žilách dolných končatín. Otec tiež trpel chronickou ischemickou chorobou srdca.

Rasťo Nomád Jakubek: Chcem zistiť, ako sa na smrti môjho otca podpísalo očkovanie

„Keby otcovi doktor predpísal niečo proti zrážaniu krvi, tak by žil.. Lebo že dôchodcom v ústavoch to dávajú skoro všetkým a preto žijú.. Inak by bolo po nich asi tiež,“ myslí si Rasťo. Je presvedčený, že keby otec dostal niečo na riedenie krvi a bol pod kontrolou lekára, ešte by žil.

„Otec chcel ísť v minulý týždeň v pondelok k doktorovi, ale už to nestihol.. Zomrel o polnoci. Otec zomrel v nedeľu o polnoci a našli ho až v piatok večer. Takže sa už nedal na obrade ani vystaviť, už bol čierny.. Príčina smrti. To by musel doktor vysvetliť, ale nemám známeho doktora.. Začala sa mu zrážať pomaly a isto krv, najprv v nohách, ťažko dýchal, nemal okysličenú krv, a nakoniec to prešlo do pľúc a tam mu asi praskli pľúcne tepny.. Neviem.. Asi strašne trpel.. V pondelok posielam žiadosť na UDZS Poprad aby mi poslali podrobnú pitevnú správu aj správu o prehliadke mŕtveho tela, ale že vraj to môže trvať aj tri mesiace..“

Trenčiansky umelec verí, že mu niekto vysvetlí, prečo jeho otec tak náhle skonal, a že sa dozvie od kompetentných úradov pravdu. Čo teda trombózu spôsobilo, a či sa nad náhlym úmrtím podpísalo očkovanie.

Pľúcna embólia (PE) je ochorenie, pri ktorom dochádza k upchatiu pľúcnej tepny (pľúcnej artérie) alebo jej vetiev materiálom, priplaveným prúdom krvi. Embólia sa bez liečby často opakuje, preto sa používa aj označenie pľúcna embolizácia. Najčastejšou ide o uzáver krvnou zrazeninou (embolus), uvoľnenou z veľkých žíl dolných končatín pri hlbokej žilovej trombóze. Žilová trombóza a pľúcna embólia sú súvisiace ochorenia, označované spoločným názvom tromboembolická choroba; tiež ich liečba býva totožná alebo úzko súvisiaca. Najčastejšou príčinou pľúcnej embolizácie je hlboká žilová trombóza veľkých žíl dolných končatín a veľkých panvových žíl. Riziko jej vzniku zvyšujú vrodené poruchy zrážanlivosti krvi, ďalej napr. dlhodobý pobyt na lôžku, vysoký vek a niektoré lieky –  rizikové faktory PE sú totožné s rizikovými faktormi hlbokej žilovej trombózy. Oveľa zriedkavejšie sú závažné tukové embólie po zmliaždení tukového tkaniva – kostnej drene pri úrazoch a operáciach – aj po liposukcii, vzduchové embólie po nasatí vzduchu do veľkých žíl pri zranení, hemodialýze alebo operácii, embólia plodovej vody pri komplikovanom pôrode alebo embolizácie iného materiálu, napríklad tkaniva nádoru, katétra alebo infekčného materiálu. (zdroj: wikipedia)

Rasťo Nomád Jakubek: Chcem zistiť, ako sa na smrti môjho otca podpísalo očkovanie

Vlado Jakubek – krátky životopis

Vladimír sa narodil počas vojny Betke Jakubekovej, rodenej Mišagovej v obci Hranovnica, kde aj vyrastal. Jeho otec pochádzal z Kapušian.

S mamou ho vychovávala rodina starého otca mlynára Jozefa Mišagu.

Vlado odmala miloval prírodu, zvieratá, hory a túžil stať sa lesníkom. Jeho sen sa mu naplnil, keď úspešne vyštudoval strednú lesnícku školu v Liptovskom Hrádku.

Hneď po maturite začal svoj lesnícky, dobrodružný a drsný život v hlbokých lesoch Čierneho Váhu, pričom absolvoval aj vojenčinu.

Neskôr ho osud preniesol do Tatier, kde pracoval ako lesník TANAPu, tam sa oženil a začal nový život v Trenčianskych Tepliciach kde sa mu narodil syn Rastislav.

Ťažká aj nebezpečná práca v lesoch ho po čase aj s rodinkou odviala na východ Slovenska, do Stropkova. Život prináša zmeny a tak aj ten Vladov, hrou osudu, zakotvil nakoniec pri inej lesnej práci -taxátorstve.

Pracovitosť a odvaha, fyzická výdrž a sila, poctivosť a precíznosť, skromnosť a sebestačnosť, pokora a viera, priateľskosť, tvorivosť.

To bol Vladimír.

Stal sa držiteľom slovenského rekordu najzamestnanejšieho lesníka, vykonávajúc postupne až 12 profesií na 19-tich pôsobiskách.

Starý horský vlk, zocelený prírodou do posledného dychu usilovne húževnato a nezištne pracoval vo svojich milovaných Popradských lesoch v okolí Kvetnice, vo svojom rodnom kraji, kde sám postupne vykonal mnoho namáhavej práce aby spríjemnil ľuďom a turistom pobyt v tejto lokalite.

Statočné srdce v stále silnom tele náhle a nečakane dotĺklo.

Ale skrze srdcia tých, čo ho poznali, bude jeho duša v spomienkach žiť ďalej.

Strastiplný život človeka, spätého s prírodou, horami a lesmi, stihol vlastnou rukou precízne napísať v rozsiahlom životopise s názvom „ŽIVOT KASKADÉR“

Hotovú knižnú podobu jeho diela vytvorí onedlho jeho milovaný syn, ktorý pokračuje v tvorivom snažení svojho otca vo výtvarnej umeleckej sfére.

(heď)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články