5.9 C
Nitra
nedeľa, 27 novembra, 2022

Rakúsko od 1. augusta ruší karanténu pre osoby nakazené koronavírusom

Rakúsko pôvodne chcelo zaviesť povinné očkovanie proti ochoreniu Covid-19, Dolná komora rakúskeho parlamentu (Národná rada) dokonca v januári tohto roka schválila návrh zákona o povinnom očkovaní proti ochoreniu COVID-19 pre osoby od 18 rokov.

Rakúsko od 1. augusta ruší karanténu pre osoby nakazené koronavírusom

Všeobecnú očkovaciu povinnosť Rakúsko schválilo ako prvá krajina v rámci Európskej únie. Za porušenie očkovacej povinnosti mali hroziť sankcie podľa príjmu až do výšky 3600 eur. Rakúsko však napokon s účinnosťou od 5. marca zrušilo takmer všetky protipandemické opatrenia a odvolalo tiež nariadenie o povinnom očkovaní proti novému koronavírusu. 

Prečítajte si aj Rakúsko: Parlament schválil povinné očkovanie proti covidu

Teraz sa situácia v Rakúsku zmenila úplne. Ako informovala pravda.sk, infikované osoby s pozitívnym testom na covid, ktoré sa však necítia choro, tak budú môcť vychádzať z domu, avšak musia nosiť respirátor typu FFP2. Ten si môžu dať dole, len ak sa nachádzajú v prírode a minimálne dve metre od nich nie sú nijakí ľudia.

Od 1. augusta budú môcť nakazení ľudia opäť prísť aj na pracovisko, takisto s respirátorom. To neplatí pre profesie, kde by respirátor znemožňoval výkon práce, ako napríklad u logopédov.

Minister zdravotníctva Johannes Rauch povedal, že v súčasnosti ide o novú fázu pandémie, v ktorej sú nástroje boja proti covidu vo forme očkovania a liečiv k dispozícii.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články