-4.9 C
Nitra
pondelok, 6 februára, 2023

Radačovský: Zástupcovia našej strany pôjdu na Ukrajinu pozrieť referendum

Rusko opäť rozdráždilo Západ. Tentokrát to ale nemá na svedomí napadnutie ďalších území na Ukrajine či nové zbrane, ale referendum na ukrajinskom území, ktoré chce pripojiť k svojej krajine. Ako pozorovatelia sa tam vyberú aj zástupcova strany Slovenský Patriot, ktorej šéfuje europoslanec Miroslav Radačovský.

Rusko získalo referendom v roku 2014 polostrov Krym, ktorý ešte v roku 1954 (v rámci osláv 300. výročia pripojenia Ukrajiny k Rusku) daroval vtedajší ruský prezident Nikita Chruščov Ukrajine. Európska únia toto referendum ani pripojenie Krymu neuznala a rovnako to hrozí aj teraz, keď sa koná referendum o pripojení k Rusku aj na ďalších územiach na východe Ukrajiny, na ktoré si robí Kremeľ nárok. Ako informuje v statuse europoslanec Miroslav Radačovský, zástupcovia jeho strany Slovenský Patriot sa na referende v Luhanskej oblasti zúčastnia ako pozorovatelia.

Chcú vedieť, či bolo referendum naozaj slobodné

„Ako informuje portál politikus.ru, v historicky štyroch územných celkoch Novoruska, Donecká ľudová republika, Luhanská ľudová republika, Záporožská a Chersonská oblasť, sa dnes (piatok 23. septembra – pozn. red.) začali referendá o pričlenení do štátneho zväzku Ruskej federácie. Na pozvanie relevantnej spoločnosti sa referenda v Luhanskej oblasti zúčastnia spolu aj s pozorovateľmi z iných krajín aj zástupcovia strany Slovenský Patriot,“ informuje Radačovský, ktorý ale z pochopiteľných dôvodov tají, kedy a ako na referendum odišli.

Radačovský za klamstvo „naložil“ Uhríkovi. A ľudia mu ešte pridali

Pozorovacej misie sa strana Slovenský Patriot nezúčastní z dôvodu neschvaľovania vojny medzi Ukrajincami a Rusmi. „Nám je skutočne veľmi ľúto, že dva veľké slovanské národy medzi sebou bojujú. Sme za prímerie a mierové riešenie problému,“ vysvetlil Radačovský a dodáva, že pozorovacej misie sa zástupcovia strany Slovenský Patriot zúčastňujú z dôvodu, aby mohli objektívne posúdiť, či toto referendum bude skutočne slobodne vyjadrovať vôľu občanov na západe Ukrajiny, o čom budú slovenskú verejnosť informovať, bez ohľadu na jeho výsledok.

Radačovský: Zástupcovia našej strany pôjdu na Ukrajinu pozrieť referendum
Zdroj: FB Miroslav Radačovský

„Lepšie raz vidieť na vlastné oči, byť pri tom, ako mať informácie len sprostredkovane od rôznych médií a politikov, ktoré nemusia byť vždy objektívne,“ prízvukuje náš europoslanec a šéf strany, podľa ktorého členom jeho strany odvaha Vám skutočne nechýba. „Chlapci, dávajte na seba pozor a predovšetkým OBJEKTÍVNE INFORMUJTE!“ odkázal svojím spolustraníkom Miroslav Radačovský, ktorý je po skončení referenda ochotný poskytnúť rozhovor akémukoľvek médiu, pokiaľ má o objektívne informácie záujem.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články