-1 C
Nitra
streda, 19 januára, 2022

R. Mikulec: Polícia koná bez ohľadu na to, z akého spoločenského spektra je preverovaná osoba

Polícia pri podozrení z porušenia zákona koná bez ohľadu na to, z akého spoločenského a sociálneho spektra je preverovaná osoba. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) to uviedol po tom, ako vo štvrtok (16. 12.) policajti zadržali predsedu opozičnej strany Smer-SD Roberta Fica. TASR o tom informovala riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra (MV) SR Barbara Túrosová.

O priebehu a výsledku súvisiacich trestných konaní bude podľa stanoviska informovať kompetentný policajt tak, aby nedošlo k zmareniu účelu vyšetrovania.
      Ako pripomenul Mikulec, pandemická situácia na Slovensku je naďalej vážna. „Čelíme novému variantu koronavírusu, a tak, žiaľ, aj v predvianočnom období platia opatrenia, ktoré ako celok majú plniť jediný cieľ – chrániť životy a zdravie občanov,“ skonštatoval. Zároveň deklaroval snahu o to, aby bol všetkým občanom poskytnutý „primeraný životný priestor v súkromnom aj pracovnom živote“.

Ministra mrzí, že niektorí aktuálnu situáciu využívajú na spochybňovanie opatrení a vyzývajú ľudí na ich nedodržiavanie. „Niet pochýb o tom, že Policajný zbor si kontrolou týchto opatrení nezískava priazeň občanov, o to viac si cením, že koná nestranne, profesionálne a primerane, a preto má moju osobnú podporu,“ uviedol.

R. Mikulec: Polícia koná bez ohľadu na to, z akého spoločenského spektra je preverovaná osoba
Foto: Archív NN

Fico v reakcii označil štvrtkový zásah polície za „vládny útok na opozičného lídra“. Pýta sa, prečo kompetentné orgány nekonajú proti ministrovi vnútra. „Dvaja dôveryhodní svedkovia tvrdia, že zobral úplatok 100.000 eur,“ uviedol s tým, že na základe dôkazov mal byť už minister odsúdený. Fico hovorí o dôkaze, že súčasná vláda využíva políciu, politicky angažovaných prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) i sudcov na protiústavný a nedemokratický boj s opozíciou.

Obvinenie voči poslancovi Ficovi z trestného činu podnecovania potvrdila aj polícia. „Obvinený nebol v zmysle Trestného poriadku zadržaný, bol predvedený na základe dožiadania orgánu činného v trestnom konaní s cieľom vykonania nevyhnutných procesných úkonov,“ vysvetlil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Zároveň uistil, že keď to procesná situácia umožní, polícia poskytne k tejto veci bližšie informácie.
      Lídra Smeru-SD odviedla vo štvrtok večer polícia pred tým, ako sa mal začať stranou ohlásený protestný sprievod na Tyršovom nábreží v bratislavskej Petržalke. Po prepustení z policajnej stanice povedal, že bol obvinený z trestného činu podnecovania. Obvinenia odmieta.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články