8.7 C
Nitra
nedeľa, 4 decembra, 2022

R. FICO: Pre seniorov 500 eur v hotovosti a bez podmienky očkovania

Predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico, zaujal podľa paragrafu 35, odsek 5 rokovacieho poriadku Národnej rady (NR) SR v mene klubu strany SMER – SD stanovisko k návrhu zákona o finančnej motivácii pre zaočkovaných seniorov. Oznámil, že v tej podobe, ako je návrh predložený, ho v prvom čítaní v žiadnom prípade poslanci za SMER – SD nemohli podporiť, nakoľko návrh stále hovoril o poukazoch pre zaočkovaných seniorov nad 60 rokov. „Chcem pripomenúť, že medzinárodné predpisy zakazujú podmieňovať a motivovať akýmkoľvek ekonomickým, sociálnym a finančným tlakom ľudí k tomu, aby sa očkovali,“ uviedol R. Fico a doplnil, že 8. decembra v mene poslaneckého klubu „predložíme návrh, aby každému jednému, ktorý je oprávnený podľa tohto návrhu zákona, bolo vyplatených nie 300, ale 500 eur v hotovosti, ale v žiadnom prípade, aby to nebolo podmieňované očkovaním, ako je to v tejto situácii navrhované.“ Upozornil tiež, že bude naďalej sledovať ďalšie pozmeňujúce opozičné návrhy a pred hlasovaním si vyhradil právo na zaujatie stanoviska strany SMER – SD.

R. FICO: Pre seniorov 500 eur v hotovosti a bez podmienky očkovania

Prízvukoval, že treba pomôcť seniorom nad 60 rokov, pokiaľ ide o zdražovanie. Preto je podľa neho dôležité pomôcť každému jednému vyplatením sumy 500 eur v hotovosti, no bez podmienky očkovať sa.

zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články