6.5 C
Nitra
pondelok, 5 decembra, 2022

R. FICO: Ľudia, nebláznime! Ukrajina v NATO?!

Ukrajinský prezident Zelenskij dnes oznámil, že Ukrajina podpísala žiadosť o urýchlené prijatie za člena NATO.

Keďže žiadosť bola podpísaná urýchlene, ale určite s plnou vedomosťou vážnosti jej dôsledkov pre medzinárodný mier, cítim urýchlene povinnosť jasne povedať nasledujúce:

Vstup Ukrajiny do NATO je krokom k tretej svetovej vojne. Je popretím všetkých doterajších dohôd superveľmocí. Krokom, ktorý nemôže byť ospravedlnený použitím ruskej vojenskej sily na Ukrajine. Je doslova šialené, že namiesto toho, aby sme na úrovni EÚ pripravili a presadili mierovú stratégiu ukončenia vojny na Ukrajine a vyvliekli sme sa spod americkej zahranično-politickej nadvlády, vôbec uvažujeme o kroku eskalujúcemu medzinárodné napätie. Zdá sa, že všetko je dohodnuté. A to je aj dôvod, prečo prezidentka Čaputová – riadená Západom – drží pri moci túto vládu. Prezidentka totiž vie, že Heger, Matovič a spol. budú nielen pokračovať vo vojenskej pomoci Ukrajine, ktorá vojnu predlžuje, ale nepochybne budú aj v mene odpustkov za zločiny napáchané pri vládnutí, súhlasiť so vstupom Ukrajiny do NATO.

SMER – sociálna demokracia súhlasil väčšinovo so vstupom Švédska a Fínska do NATO, lebo toto rozhodnutie nič nemení na mape rovnováhy a spomínané krajiny, stabilné, demokratické, dlhodobo spolupracovali s NATO. V prípade Ukrajiny sa bavíme o najskorumpovanejšej krajine, krajine, ktorá je totálne riadená USA, krajine, ktorú si nepriatelia mieru a priatelia vojny vybrali ako bojisko na presadzovanie svojich mocenských záujmov.

Ako predseda SMERu – SD budem viesť poslancov NR SR za túto stranu, aby v prípade hlasovania o súhlase so vstupom Ukrajiny do NATO, boli proti. A ak toto bláznivé a medzinárodne nezodpovedné rozhodnutie bude na stole, keď SMER – SD bude vo vláde, tak ho budeme medzinárodne vetovať. Ľudia, majme rozum, preboha!

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články