-4.9 C
Nitra
nedeľa, 29 januára, 2023

Putin sa nám smeje: Budete kúriť drevom? Na Sibíri ho máme dosť! (VIDEO)

Európska únia sa pustila do boja proti Putinovi doslova plnou parou. Sankcie, ktoré proti Rusku vytiahla za jeho agresiu na Ukrajine však zatiaľ vyznievajú dosť smiešne. Problémy totiž nemá Kremeľ, ale my!

Aj Slovensko sa zapojilo do zbesilých sankcií voči Rusku neuvedomujúc si, čo všetko nás to môže stáť. A už aj stojí – obrovská drahota, nedostatok plynu, priam strašidelné ceny ropy… Kým my spolu s celou EÚ sa chytáme za hlavu, ruský prezident Putin sa smeje.

A s ním aj publicista, spisovateľ a dramatik Gustáv Murín, ktorý zverejnil krátky status spolu s videom, kde slovami ruského prezidenta ukázal, čo nás čaká.

O čo ide Bidenovi na Ukrajine? To už nevidí iba slepý…

„Kým senilný Biden núti Ukrajincov do nezmyselného predlžovania vražedného boja na úkor ukrajinských civilistov, Putin sa márne snaží logicky argumentovať proti eko-fašistickým nápadom Lajnovej kliky v Bruseli (veď aj kúriť drevom chystali kriminalizovať!), až sú naozaj na smiech (a nám do plaču),“ napísal Murín.

Putin sa nám smeje: Budete kúriť drevom? Na Sibíri ho máme dosť! (VIDEO)
Zdroj: FB / Gustáv Murín

Jeho slová naozaj triafajú do živého pri spomienka na to, ako veľmi sa „naparuje“ predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová ohľadom sankcií voči Rusku. A ajhľa, ekonomicky silní Nemci sa už chystajú spustiť uhoľné elektrárne a viaceré rovnako ekonomicky silné európske krajiny zúfajú nad cenami ropy a ďalších komodít.

Kto teda ničí koho? Dokedy to ešte Európania vydržia? Dokedy budú ľudia na Slovensku ešte chudobnejší a dokedy sa budeme pozerať na to, ako sa politici, ktorí si nevidia ani na špičku nosa, budú snažiť ekonomicky položiť Rusko, ktoré ale presmerováva toky plynu a ropy smerom na Indiu, Čínu a iné krajiny v Ázii, takže to, o čo sa snaží Európa spolu s USA je mu doslova na smiech? Apropo, nezarába na vojne Ruska na Ukrajine najmä USA? Takže kto je tu vlastne za hlupáka? Rusko ani USA to rozhodne nie sú! Veľmi zaujímavo sa v diskusii pod statusom vyjadril Ľubomír Schmida, ktorého slová sú viac ako trefné a rozhodne zaťali poriadne do živého.

Putin sa nám smeje: Budete kúriť drevom? Na Sibíri ho máme dosť! (VIDEO)
Zdroj: FB / Gustáv Murín

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články