-7.9 C
Nitra
streda, 8 februára, 2023

Progresívci už majú toho dosť: Nie s Matovičom na čele a nie s podporou fašistov

Prestávame podporovať zotrvávanie vlády, ktorú naďalej de facto riadi Matovič, napísala Zora Jaurová z Progresívneho Slovenska.

„Včera parlament za podpory fašistov schválil najnovší megalomanský projekt Igora Matoviča, ľudí na Slovensku vyjde na vyše miliardu eur ročne. Pre nás je to zlomový bod. Koalícia nemôže ďalej automaticky počítať s našou podporou pre vládu, ak bude na stole otázka jej zotrvania.

Progresívci už majú toho dosť: Nie s Matovičom na čele a nie s podporou fašistov

Predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka • Progresívne Slovensko: Matovičov štýl politiky vedie k rozvratu verejných financií, k zadĺženiu na generácie dopredu, k likvidácii samospráv a k znásilňovaniu legislatívneho procesu a Ústavy SR. My sa teraz sústredíme na to, aby sme voličom ukázali, že politika môže byť iná – že si nemusia vyberať medzi chaosom a rozvratom, ktorý práve vidíme, a skorumpovanými extrémistami z táboru Smeru a fašistov.

Fico sa opäť „rozohnil“. A dôvod? Odstávka ropy a opičie kiahne. Jeho slová však tnú do živého (VIDEÁ)

Podpredsedníčka a kancelárka Lucia Plaváková • Progresívne Slovensko: Je to nedomyslený plán jedného človeka, ktorý dovydieral celú krajinu. Zadlžuje naše deti tak, ako si nedovolil ani Robert Fico. Balíček navyše ignoruje státisíce ľudí v núdzi a zároveň sype peniaze boháčom ako Boris Kollár, Igor Matovič či Jaroslav Haščák.

Matovičov nápad opäť vyvoláva zdesenie. Zastavme ďalší jeho nezmysel kým je ešte čas, vyzýva Šimečka

Podpredseda PS a poslanec NR SR Tomáš Valášek: Igor Matovič včera v pléne otvorene povedal, že je “hrdý”, že sa k nim pridali poslanci z ĽSNS a od Tarabu. Pre mňa osobne je to prekročenie poslednej hranice a rovnako ako Michal si myslím, že pre Slovensko už nie je najlepšie, aby táto vláda dovládla. Nie s Matovičom na čele a nie s podporou fašistov.

Progresívci už majú toho dosť: Nie s Matovičom na čele a nie s podporou fašistov
Zdroj: Zora Jaurová, fb

Podpredseda PS Michal Truban: Mám pocit, že sme sa dostali do podobnej situácie ako minulý rok, kedy by už Igor Matovič nemal ďalej pokračovať vo svojej funkcii, pretože Slovensku a jeho budúcnosti už škodí do takej miery, že to môže byť pre krajinu zničujúce.“

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články