13.1 C
Nitra
pondelok, 3 októbra, 2022

Program Tréneri v škole má cez zážitkové hodiny prehĺbiť záujem detí o šport

Program Tréneri v škole má u detí prvého a druhého ročníka základných škôl prostredníctvom špeciálnych zážitkových hodín prehĺbiť záujem o šport a pohybové aktivity, rozvíjať všeobecnú pohybovú gramotnosť a hlavne mať radosť z pohybu.

Pre TASR to uviedla Monika Paliatková, hlavný štátny radca splnomocnenca vlády SR pre mládež a šport. Program je v tomto roku v pokračovacej fázy, kde je zazmluvnených vyše 100 škôl, vyškolených 110 trénerov a zapojených viac ako 12.000 detí.
      „Hodiny vedie tréner cez pohybový príbeh vhodný pre danú vekovú kategóriu, čím vytvára záujem detí sa zapájať a chuť skúšať rôzne pohybové aktivity a rôzne druhy športov. Zmyslom je zapojiť všetky deti aj tie menej pohybovo zdatnejšie a vzbudiť ich záujem o pohyb,“ vysvetlila podstatu programu Paliatková.

Program Tréneri v škole má cez zážitkové hodiny prehĺbiť záujem detí o šport
Foto: Ilustračné NN

Poznamenala, že v tomto roku sa realizovali odborné školenia na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave a Technickej univerzite v Košiciach, ktoré pripravujú trénerov, aby mohli nastúpiť v ďalšej rozširujúcej fáze do ďalších škôl.
      V máji sa uskutoční školenie na pôde Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Snahou podľa Paliatkovej je, aby sa tento rok dostali na viac ako 200 škôl a vyškolili množstvo trénerov, ktorí by mohli školám a učiteľom pomôcť kvalitne a zážitkovo viesť hodiny telesnej výchovy a športu na prvom stupni. „Školy dostávajú ako ďalšiu výhodu športové pomôcky, ktoré pomáhajú zatraktívniť vedenie a obsah hodín telesnej výchovy a športu. Zároveň sa finalizuje metodická príručka, ktorá bude nápomocná pre učiteľov a trénerov,“ poznamenala.

Odozvy podľa Paliatkovej získavajú priamou okamžitou spätnou väzbou od detí, rodičov a škôl. Ambasádorom programu Tréneri v škole je splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport Karol Kučera.  

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články