-2.2 C
Nitra
nedeľa, 23 januára, 2022

Príslušníci FS zaistili v Prievidzi stovky tisíc nelegálnych kusov cigariet

Príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) zaistili stovky tisíc nelegálnych kusov cigariet a takmer 280 kilogramov tabaku. V Prievidzi ich zadržaný muž predával bez platných kontrolných známok a príslušného povolenia. Štátu tak spôsobil škodu na spotrebnej dani vo výške takmer 50.000 eur. Za toto konanie mu hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. TASR o tom v utorok informovala hovorkyňa finančnej správy (FS) Martina Rybanská.
      Muža, ktorý v Prievidzi obchodoval s nelegálnymi cigaretami a tabakom, kriminalisti FS zadržali počas akcie s krycím názvom Kľak. „Počas domovej prehliadky a prehliadky iných pozemkov a priestorov zaistili príslušníci 197.000 kusov cigariet a viac 279 kilogramov tabaku rôznych značiek, a to bez platných kontrolných známok,“ priblížila Rybanská. Tým podľa nej došlo k škode na spotrebnej dani z tabakových výrobkov vo výške 48.370,89 eura, ktorá je príjmom štátneho rozpočtu.
      „Zadržaný mal vo svojej prevádzke na priamy predaj len malé množstvo nelegálnych cigariet a tabaku, ktoré priebežne dopĺňal zo skladu umiestneného v pivničných priestoroch patriacich k jeho bytu. Zásoby mal dopĺňať od rôznych dodávateľov, ktorých mená zadržaný nevedel uviesť,“ ozrejmila ďalej hovorkyňa FS.
       Obvinený muž si na súd počká vo väzbe, na základe podnetu a podania návrhu vyšetrovateľa KÚFS o tom rozhodol Okresný súd v Prievidzi.  

zdroj: TASR/ foto ilustračné

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články