6.5 C
Nitra
pondelok, 5 decembra, 2022

Príde čas, keď sa za svoje zločiny voči vlasti budete zodpovedať. Skôr či neskôr vás dejiny dobehnú, odkazuje Chmelár šéfom rezortu obrany a všetkým, čo chcú „obrannú dohodu“

Tak toto je už otvorená vojna. Kde končia argumenty začína hrubá sila. Aj tak by sa dalo nazvať to, čo teraz stvára rezort obrany v súvislosti s Dohodu o obrannej spolupráci, proti ktorej je čím ďalej tým viac Slovákov. Pod statusom, ktorý sa ju snaží obhajovať, rezort radšej vypol diskusiu. Zrejme vedel prečo…

Dohodu o obrannej spolupráci medzi Slovensko a USA je doslova tŕňom v oku väčšiny Slovákov. Tí ju odmietajú aj preto, že sa na naše územie „usídlia“ vojaci USA, ktorí tu budú mať doslova raj na zemi. Ako tvrdia viacerí politici a odborníci, budú prakticky nekontrolovateľní a právne nepostihnuteľní, takže si sem môžu priviesť čo len chcú a robiť čo len chcú. Rezort obrany to síce vyvracia, no do otvorenej debaty na túto tému sa nepúšťa prakticky s nikým. Radšej sa snaží presvedčiť ľudí o svojej pravde cez statusy, ktoré ale, podľa odborníkov, stoja na hlinených nohách. Tentokrát si na ich argumentoch zgustol v statuse politický analytik a historik Eduard Chmelár.  

Našimi spojencami sú členské štáty NATO a najsilnejšie je USA

„Kto nám pomôže keď budeme v úzkych? Správna odpoveď: Spojenci,“ píše v úvode statusu rezort obrany, ktorý vzápätí dodáva, že od ohlásenia zámeru uzavrieť so Spojenými štátmi americkými Dohodu o obrannej spolupráci, zaznamenáva zvýšenú mieru vplyvových operácií (dezinformácií) realizovanú domácimi aktérmi s podporou cudzej mocnosti, prípadne ľuďmi, ktorí s uvedenou agendou sympatizujú. „Ministerstvo obrany upozorňuje slovenskú verejnosť, že informácie, ktoré sú v posledných dňoch predmetom verejnej diskusie, sa šíria za účelom podkopávania dôvery verejnosti voči NATO. Platí, že našimi spojencami sú členské štáty NATO a najsilnejším z nich sú Spojené štáty,“ konštatuje ďalej rezort obrany. „Ministerstvo obrany SR a Ozbrojené sily Slovenskej republiky neustále a neúnavne pracujú, aby garantovali bezpečnosť našej krajiny aj v časoch mieru, pretože útoky týchto aktérov na mysle a srdcia našich obyvateľov sú mimoriadne nebezpečné,“ píše sa ďalej v statuse.

Eduard Chmelár si nedáva servítku pred ústa: Vládne nám banda hochštaplerov, ktorí nemajú úctu k faktom a v kradnutí už nezaostávajú za tými pred nimi!

„Dohoda nás nijako nezbaví národnej suverenity. Potrebujeme ju práve preto, aby sme účinne garantovali zvrchovanosť SR a chránili ju proti vonkajším vojenským vplyvom,“ prízvukuje rezort obrany, ktorý dáva do pozornosti skutočnosť, že Slovenská republika je poslednou krajinou na východnom krídle NATO, ktorá ju ešte nemá. „Dohodu o vojenskej spolupráci majú s USA uzatvorenú napríklad aj naši susedia – Maďarsko a Poľsko a taktiež štáty Balkánu, Pobaltské štáty, Švédsko, Fínsko, Nórsko a ďalšie. Celkovo ide o 23 krajín, z čoho by malo byť zrejmé, že ide o štandardnú dohodu v oblasti bezpečnosti,“ argumentuje rezort obrany.

V kresle ministra obrany sme nemali väčšieho grázla a hulváta ako dnes, konštatuje Eduard Chmelár

Predstavitelia Ministerstva obrany nemajú kožu na tvári!

Na rozdiel od mnohých iných preto Ministerstvo obrany bude v nasledujúcich dňoch o zmluve informovať vecne, bez bičovania emócií, šírenia strachu a nenávisti. Dozviete sa, že dohoda o vojenskej spolupráci:

1. DCA neumožňuje rozmiestnenie jadrových a chemických zbraní na území SR

2. DCA neumožňuje postavenie amerických základní na území SR

3. DCA neumožní Spojeným štátom americkým účasť ich ozbrojených síl na konflikte na v Ukrajine

4. SR si ponecháva výsostnú právomoc v oblasti presadzovania a vynucovania práva na svojom území

„Rezort obrany s poľutovaním vníma verejnú diskusiu okolo Dohody o obrannej spolupráci s USA ako súčasť politického boja, s prvkom vplyvu cudzej moci. Želali by sme si, aby bola založená viac na faktoch, menej na emóciách,“ píše na samý záver náš rezort obrany.

Politický analytik, historik a neúspešný prezidentský kandidát Eduard Chmelár ale v statuse tvrdenia rezortu obrany vyvracia. Hneď v úvode dokonca tvrdí, že „predstavitelia Ministerstva obrany nemajú kožu na tvári“! „Priatelia, dnes bolo toho naozaj veľa, ale toto stojí za to. Ak ste dnes ešte nevracali, alebo sa dobre nezasmiali, zájdite si na FB stránku Ministerstva obrany SR a pozrite si ich najnovší príspevok,“ píše hneď v úvode Chmelár, ktorý si vraj najprv myslel, že im hackol stránku nejaký recesista, ale keďže zablokovali možnosť diskusie, uvedomil si, že tú znôšku nehoráznych lží, výmyslov, paranoidných fabulácií a zavádzania myslia smrteľne vážne. „Ministerstvo vo svojom príspevku straší a sťažuje sa, že od ohlásenia zámeru uzavrieť so Spojenými štátmi DCA „zaznamenávame zvýšenú mieru vplyvových operácií (dezinformácií) realizovanú domácimi aktérmi s podporou cudzej mocnosti“. Preto ministerstvo desí svoje ovečky, že „útoky týchto aktérov na mysle a srdcia našich obyvateľov sú mimoriadne nebezpečné“. Nasleduje séria primitívnych ľahko vyvrátiteľných klamstiev,“ pokračuje politický analytik.

Kam sa podela vaša česť a zodpovednosť? Predáte Slovensko za 100 miliónov? Nehanbíte sa? Pýta sa Eduard Chmelár našich politikov

Snažia sa získať späť stratené body ešte väčšou demagógiou

Čerešničkou na torte je podľa Chmelára tento dojímavý pioniersky sľub: „Na rozdiel od mnohých iných preto budeme v nasledujúcich dňoch o zmluve informovať vecne, bez bičovania emócií, šírenia strachu a nenávisti.“ Chmelár je presvedčený, že toto je asi nejaký oneskorený silvestrovský vtip. „Deň po tom, čo minister Naď štekal na svojich oponentov ako pes spoza plota, o to viac rozbesnený, o čo viac zbabelý postaviť sa im zoči-voči, vulgárne ich dourážal a primitívne sa chvastal ako pubertiak – nám rezort obrany ponúka akýsi „militarizmus s ľudskou tvárou“ a hovorí, že na rozdiel od nás budú diskutovať o zmluve vecne a bez šírenia nenávisti… Aj vám zvlhlo oko od dojatia?“ konštatuje sarkasticky Chmelár.

Dohoda o obrannej spolupráci s USA: Takéto sú podmienky spolupráce najmenej na desať rokov

„Problém je v tom, že je to zúfalá lož pokryteckých slabochov, ktorí prehrávajú informačnú vojnu a snažia sa získať späť stratené body ešte väčšou demagógiou a najnovšie aj šírením hoaxov, že ich oponenti sú v službách cudzej mocnosti (sic!). Už sa ma bojíte? Ešte pred týždňom ma nejakí nepríčetní pošukovia obviňovali, že moju mierovú iniciatívu platí Soros, dnes si iný druh šialencov vymyslel, že riadim vplyvovú operáciu s podporou Putina! No ja vám poviem, začnem sa cítiť neuveriteľne dôležito,“ dobre sa baví na slovách rezortu obrany náš politický analytik, ktorý vraj prezradí ešte niečo iné, tiež úsmevné. „Dnes som bol pozvaný do štúdia RTVS, v ktorom mal debatovať štátny tajomník ministerstva obrany Majer. Lenže ten mal podmienku, že chcel debatovať sám. Tak ma požiadali, či so mnou môžu nahrať maximálne do dvoch minút nejaké výhrady k zmluve s Američanmi, na ktoré bude štátny tajomník reagovať… Takže takto, chlapci z Kutuzovovej, momentálne v službách strýčka Sama: takto sa spolu baviť nebudeme,“ odkazuje Chmelár rázne.

TOTO sme tu ešte nemali. Šéf rezortu obrany Naď dal verejnú výzvu. Chmelár ho v reakcii roztrhal na kúsky a od ľudí to riadne schytal tiež

Ministerstvo obrany okupuje banda pologramotných šialencov

„Vy nemáte v sebe ani slušné vychovanie, aby ste sa s oponentmi bavili vecne a férovo. Neodpovedáte na žiadne odborné výhrady, žiadne konkrétne námietky, reagujete formou osobných útokov, akúkoľvek kritiku odbijete urážkami oponentov, že sú to klamári, uškodilo im slniečko, nerozumejú tomu, vykvákajú sa a pôjdeme ďalej, všakáno. Asi ste dostali rovnaké noty, jeden manuál z tej istej ambasády, lebo vaše reakcie sa ponášajú ako vajce vajcu. Vyčítate kritikom to, čo robíte sami, akoby ste tým hysterickým jačaním chceli prehlušiť ich racionálne otázky, na ktoré neodpovedáte. Vy nie ste schopní pustiť sa do fundovanej odbornej debaty s akademikom, ústavným právnikom, expertom na medzinárodné vzťahy, nemáte na to ani intelektuálnu, ani morálnu kapacitu, a preto iba dookola opakujete naučené frázy a vyhýbate sa priamej polemike ako čert krížu,“ pustil sa náš skúsený politický analytik do vedenia Ministerstva obrany.

„Jediný spôsob, ako „informovať o DCA vecne“ je prijať výzvu a sadnúť si s oponentmi za jeden stôl, za ktorým sa budú dodržiavať pravidlá racionálnej diskusie a nebude sa uhýbať od nepríjemných otázok – čiže všetko to, čo odmietate, aby verejnosť neodhalila vašu argumentačnú úbohosť. Arogancia, s akou ste zhodili zo stola pripomienky OZ Zjednotení za mier alebo pripomienky generálnej prokuratúry iba potvrdzuje, že ministerstvo obrany dnes okupuje banda pologramotných šialencov, ktorí nemajú úctu k vzdelaniu, expertíze, ani k samotnému štátu, ktorí len plnia zadanie spoza oceánu,“ pokračuje v tvrdom protiútoku Eduard Chmelár, ktorý na samý záver svojho ostrého statusu všetkých varuje: „Tieto veci sú nepremlčateľné. Momentálne sa opájate nedotknuteľnosťou ako normalizátorskí kolaboranti, ktorí si tiež mysleli, že to majú poistené „na večné časy“, ale nemýľte sa: príde čas, keď sa za svoje zločiny voči vlasti budete zodpovedať. Skôr či neskôr vás dejiny dobehnú.“

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články