0.1 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Prezidentka: Som na Petru Vlhovú veľmi hrdá

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyzdvihla cenu, ktorú má zlatá olympijská medaila Petry Vlhovej pre celé Slovensko. „Ďakujem za fantastickú reprezentáciu Slovenska. Som na Petru Vlhovú veľmi hrdá,“ napísala na sociálnej sieti.
      

Prezidentka: Som na Petru Vlhovú veľmi hrdá
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová pózuje na pódiu so zlatou medailou po jej víťazstve v 2.kole slalomu žien v alpskom lyžovaní na ZOH 2022 v Pekingu, v stredisku Jen-čching 9. februára 2022. FOTO TASR – Martin Baumann

Hlava štátu pripomenula, že Vlhová získala vôbec prvú medailu z olympiády pre slovenské zjazdové lyžovanie. Pozdravila zároveň ďalších slovenských olympionikov v Pekingu. „Držím im palce pri ich výkonoch,“ napísala prezidentka.
      Petra Vlhová získala v stredu na zimných olympijských hrách (ZOH) v Pekingu zlatú medailu v slalome. Po prvom kole figurovala na 8. mieste, víťazstvo si zabezpečila najlepším časom v druhom kole.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články