17 C
Nitra
sobota, 1 októbra, 2022

Prezidentka: Slovensko je pripravené PODPORIŤ Ukrajinu aj jej prakticky pomôcť

Slovensko je pripravené podporiť Ukrajinu nielen na politickej a diplomatickej úrovni, ale aj v podobe praktickej spolupráce reagujúcej na ďalší vývoj krízy.

Ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského o tom v piatkovom telefonickom rozhovore uistila prezidentka SR Zuzana Čaputová. Hlavy štátov hovorili aj o konkrétnych formách pomoci, najmä v oblasti energetiky.

„Veľmi dobre si uvedomujem, že v napätí a neistote z najbližšej budúcnosti sa ľuďom na Ukrajine žije ťažko. Naša podpora je však pre nich dôležitý signál, že v tejto pohnutej situácii nie sú sami,“ napísala Čaputová na sociálnej sieti. Prezident Ukrajiny zároveň vyjadril vďaku za podporu, ktorej sa krajine v týchto dňoch dostáva. Verejné vyjadrenie podpory Ukrajine od partnerov vrátane Slovenska podľa neho pomáha znižovať napätie v ich spoločnosti.

Prezidentka opätovne zdôraznila, že Slovensko, podobne ako zvyšok EÚ a Severoatlantickej aliancie, rešpektuje právo každého štátu slobodne si vybrať svoju budúcnosť a svoje smerovanie. „Táto jednota postojov – nás, západných partnerov Ukrajiny – spolu so skutočnosťou, že odmietame rokovať o Ukrajine bez jej účasti, je pre nášho najväčšieho suseda v týchto časoch životne dôležitá,“ podotkla Čaputová.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články