1.1 C
Nitra
nedeľa, 5 februára, 2023

Prezidentka Čaputová podpísala novelu zákona o pozemkových úpravách

Od začiatku budúceho roka vynaloží štát najmenej 40 % z celkového objemu finančných prostriedkov štátneho rozpočtu určených na nariadené pozemkové úpravy na vyhotovenie projektovej dokumentácie, realizáciu a údržbu spoločných zariadení a opatrení. Vyplýva to z poslaneckej novely zákona o pozemkových úpravách, ktorú podpísala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Týmto krokom sa podľa poslancov Jána Mičovského (nezaradený) a Martina Fecka (OĽaNO), ktorí novelu predložili, aspoň zmierni doterajšia absolútna nerovnováha medzi vykonávaním komasácií a budovaním spoločných zariadení. „Je to životne dôležité, pretože komasáciami, čo ako potrebnými, sa odolnostný potenciál krajiny, jej ochrana, pestrosť i krása nezvýši, no spoločnými zariadeniami áno,“ uviedli poslanci.

Povinnosť vyčleniť minimálne 40 % na spoločné zariadenia podľa nich nijako nezvyšuje finančnú záťaž štátu, avšak zabezpečuje racionálnejšie prerozdelenie prostriedkov, ktoré sa štát rozhodne použiť na pozemkové úpravy, a to bez ohľadu na veľkosť vyčleneného finančného objemu.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články